رشد فرهنگی پرسنل فست فود

رشد فرهنگی پرسنل فست فود

Categories: راه اندازی فست فود

با توجه به رقابتی شدن بازار فست فود ها و راه اندازی فست فودهای حرفه ای در تمامی کشور در اینجا بر آنیم که یکی از مهمترین موارد در راه اندازی فست فود را که همان منابع انسانیست از نظر فرهنگی مورد بررسی قرار دهیم.
در برنامه ریزی های قبل از راه اندازی فست فود تاکید بر آن داشتیم که بازار هدف خود را بشناسید. شناخت بازار هدف تنها محدود به توان مالی آنها نخواهد شد بلکه مهمترین فاکتور در شناخت بازار هدف – مشتریان بحث فرهنگ و رسوم می باشد. در اینجا ما می خواهیم به این نکته اشاره کنیم که شما باید در زمان راه اندازی فست فود خود به نیازهای فرهنگی مشتریان خود پاسخ دهید. شما با اجرای دکوراسیون فست فود خود، و خرید ماشین آلات حرفه ای و کارآمد و استفاده از مواد اولیه با کیفیت و قیمت های متناسب با خدماتتان می توانید نیازهای مشتریانتان را ببینید و پاسخ دهید.
اما یکی از نیازهایی که باید به طور مشخص و بارز به آن پاسخ داده شود نیاز های فرهنگی مشتریان است. گاها مشاهده می شود در فست فود های لاکچری یک مشتری پر پرستیج و دارای موقعیت و جایگاه با حرکات ناشایست سالن کاران ما آزرده خاطر می شود. البته این مهم مساله ای نیست که بتوان خرده بر سرمایه گذاران و کسانی که فست فود را راه اندازی نموده اند گرفته بشود، زیرا فرهنگ سازی باید از بطن جامعه صورت گیرد و کسی انتظار فرهنگ سازی از یک سرمایه گذار فست فود را ندارد. وقتی پای درد دل مدیران کارامد و دلسوز فست فودها می نشینیم آنها از موارد فرهنگی پرسنل به شدت گله می کنند. گاها عنوان می شود که برای جذب پرسنل مودب و کارامد باید حقوق های بالایی پرداخت نمایند. و این مساله باعث می شود ضربات سخت و جدی به حاشیه سود و گاها نگهداری کسب و کار وارد شود.
گاها با اهرم پاداش و جریمه می توان تا حدود زیادی جلوی حرکات ناشایست گرفت. و یا جلوی حرکات تاثیر گذار را گرفت.
البته نمی توان رشد و توسعه فرهنگی پرسنل فست فود را در سالیان اخیر نادیده گرفت.