رستوران های کوالالامپور

رستوران های کوالالامپور

Categories: راه اندازی فست فود

شهر کوالالامپور به علت وجود فرهنگهای مختلف مخصوصا شرقی دارای رستورانهای متعدد است که شما می توانید در این رستورانها انواع و اقسام غذاهای شرقی و غربی را میل نمائید.در شهر کوالالامپور انواع این رستورانها در نواحی مختلف شهری وجود دارد. ۲ ناحیه مهم گردشی این شهر عبارتند از مرکز شهر کوالالامپور و ناحیه بوکیت.
غذاهای سنتی مالایی، ادویه‌دار و پرچاشنی‌اند. شیر نارگیل، جوانه‌ی زنجبیل، فلفل چیلی، خمیر میگو و آب‌لیمو، از چاشنی‌های معروف مالایی‌اند که طعمی جدید به غذاها می‌دهند. غذاهای چینی، هندی و سایر غذاهای بین‌المللی هم در این کشور زیاد طرفدار دارند.
ناسی‌لماک، پلویی‌ست که با شیر نارگیل می‌پزند و زنجبیل و بادیان و دارچین می‌زنند. این پلو را با ماهی سرخ شده، تخم‌مرغ آب‌پز، خیار تازه، بادام‌زمینی، سس و یک تکه گوشت ادویه‌دار سرو می‌کنند. خود مالایی‌ها معتقدند که خوردن یک پرس ناسی لماک، بهترین راه شروع کردن روز است.
ساتای، از دیگر غذاهای مخصوص مالزی است: تکه‌های تر و تازه‌ی گوشت مرغ یا گاو که به سیخ می‌کشند و روی آتش کباب می‌کنند. این کباب را با سس خوش‌مزه‌ی بادام‌زمینی سرو می‌کنند.
ته‌تارک، که معنی‌اش چای کش‌آمده است، چای داغی است مخلوط با شیر غلیظ که فروشندگان از یک ظرف به ظرف دیگر می‌ریزند تا هم طعم و بوی بهتری بگیرد و هم زودتر خنک شود.