راه اندازی فست فود در تهران

راه اندازی فست فود در تهران

Categories: راه اندازی فست فود

راه اندازی فست فود در تهران

راه اندازی فست فود در تهران در ادامه مقالات همه چیز درباره راه اندازی فست فود نوشته شده است.
با توجه به گسترده بودن کشور عزیزمان ایران و تفاوت های فاحش در نوع بازار های لوکال امکان پیاده سازی استراتژی های متفاوت جهت کسب موفقیت در صنعت فست فود می باشد. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در راه اندازی فست فود، انتخاب لوکیشن می باشد که این مهم بر همگان ثابت شده و غیر قابل انکار می باشد.
ما در این مطلب قصد داریم به مزایا و معایب راه اندازی فست فود در تهران بپردازیم. برای آن دسته از دوستانی که قصد سرمایه گذاری و راه اندازی فست فود در شهر تهران را دارند، این مطلب می تواند مفید و مثمر ثمر باشد.

راه اندازی فست فود

راه اندازی فست فود


همانطور که در ابتدای این مطلب عرض کردیم کشور ما دارای گستردگی قابل توجه ای از نظر مساحت و به نسبت آن از نظرهای مختلفی همچون اقتصادی، فرهنگی و در صنعت ما ذائقه ای می باشد. اگر شما بخواهید به عنوان یک فرد حرفه ای به راه اندازی فست فود بپردازید ابتدا به ساکن باید استراتژی ( راه رسیدن به هدف ) خود را به نحو احسنت تدوین نمایید. در یک استراتژی صحیح باید بازار هدف مشخص و در خور نیاز آن سایر برنامه ها پیاده سازی گردد.
باید بپذیریم که راه اندازی فست فود در تهران با راه اندازی فست فود در شهرهایی مثل مشهد، تبریز، اصفهان و گرگان دارای تفاوت های غیر قابل انکاری است. لذا در این راستا به تشریح بازار فست فود ها در شهر تهران خواهیم پرداخت.
شهر تهران پر جمعیت ترین شهر کشور و با طبقه بندی اجتماعی و اقتصادی خاص خود می باشد. در برخی از نقاط این شهر افرادی زندگی می کنند که درآمد ماهیانه آنها به بالای یک میلیارد تومان می رسد و در همین شهر افرادی هستند که درآمد زیر یک میلیون تومان دارند.
البته بافت اجتماعی نیز بسیار پر اهمیت است، به طوری که در برخی از نقاط شهر  مادر خانواده  نقش تهیه غذا را برای تمامی افراد خانواده به عهده دارد و در جای دیگری از شهر نیز این مهم به عهده فست فودها و رستوران ها می باشد.
اگر بخواهیم به تفکیک و طبقه بندی افراد در شهر  بپردازید باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیریم که خارج از حوصله این مطلب است و سعی می کنیم که به مطلب اصل بپردازیم.
راه اندازی فست فود در تهران

راه اندازی فست فود در تهران


مزایای راه اندازی فست فود در تهران:

  • در منطقه های بالایی این شهر قدرت خرید نسبت به سایر شهرستان ها بالاتر می باشد. مردم این مناطق قدرت خرید کالاهای لوکس را دارند. یعنی مردم در این مناطق می توانند سی هزار تومان به پیتزا و بیست هزارتومان به همبرگر بپردازند، ولی در شهرستانها مردم ترجیح می دهند پیتزاهای ارزان تر گاها پنج هزارتومانی را تهیه کنند. این تقاضای کیفیت بالا از سوی مردم منطقه های بالای تهران می تواند سود سرشاری را نصیب فست فودهای پر فروش بنماید.
  • الگوریتم کاری در این مناطق بسیار شفاف می باشد، یعنی اگر شما به درستی بازار را بشناسید می توانید در جهت درستی حرکت نمایید و با برآورده کردن نیازهای بازار هدفتان به سرعت به موفقیت نزدیک شوید.
  • قابلیت برند شدن در این مناطق بسیار زیاد و دست یافتنی می باشد. یعنی اگر شما قصد تبدیل شدن به یک برند را دارید باید شرط اصلی را که راه اندازی فست فود در تهران است را لحاظ نمایید. این یک قانون نانوشته است که شما از تهران بسیار راحت تر به برند تبدیل می شوید تا یک شهر مثل اصفهان و مشهد.
  • منابع به وفور در دسترس شما قرار دارند. شما هیچ گونه کسری در مواد اولیه و منابع انسانی را احساس نخواهید نمود، این مهم برای کسانی که قصد راه اندازی فست فود به صورت ویژه را دارند بسیار مهم و حائز اهمیت است.
  • سرعت بالای اجرای پروژه در شهر تهران نسبت به شهرستان ها، شما به سرعت می توانید فست فود خود را در شهر تهران راه اندازی نمایید ولی در شهرستان این زمان چندین برابر عرف معمول است.
راه اندازی فست فود

راه اندازی فست فود


معایب راه اندازی فست فود در تهران:

  • نرخ بالای اجاره در شهر تهران نسبت به شهر های دیگر بسیار ملموس و قابل بررسی می باشد. در شهر تهران اجاره گاها به ده برابر شهرهای دیگر می رسد.
  • هزینه های اجرایی بالاتر در شهر تهران نسبت به سایر شهرها در راه اندازی فست فود بسیار ملموس است.
  • توقعات به حق مشتریان در شهر تهران بسیار زیاد است. اگر شما فردی هستید که خیلی به توقعات مشتریان ارج نمی نهید، بهتر است فست فود خود را در شهر تهران راه اندازی ننمایید. زیرا مردم در این شهر توقعات بسیار بالایی دارند. و به دلیل قدرت بیان بالاتر، شما نمی توانید به سادگی آنها را قانع نمایید.

به طور کلی شما برای راه اندازی فست فود در شهر تهران با فرصت ها و مخاطرات فراوانی روبرو هستید که بنا به استراتژی تدوین شده خود در مرحله راه اندازی فست فود می توانید با یک بررسی فرصت و هزینه دقیق تصمیم نهایی خود را برای سرمایه گذاری در این حوزه اتخاذ کنید.