راه اندازی فست فود بیرون بر

راه اندازی فست فود بیرون بر

Categories: راه اندازی فست فود

راه اندازی فست فود بیرون بر

راه اندازی فست فود بیرون بر
یکی از مدل های فست فود که به صورت معمول راه اندازی می گردد، راه اندازی فست فود بیرون بر است.
تعریف فست فود بیرون بر به این ترتیب است که این فست فود ها به ارائه سرویس بیرون از مغازه می پردازند، یعنی غذا را برای مشتری پیک می کنند یا مشتری به صورت حضوری در این فست فودها حاضر شده و غذای خود را می خرد و می برد.
البته در برخی از فست فودهای بیرون بر ممکن است چند عدد میز بیرون مغازه گذاشته شده باشد، تا به مشتریانی که قصد دارند در همان محل غذای خود را سرو کنند خدمات بدهد.

iranhfc

iranhfc


در بررسی  مطلب راه اندازی فست فود بیرون بر به مزایا و معایب این نوع از فست فودها خواهیم پرداخت:
مزایا

  • حجم سرمایه گذاری کمتر: اصولا فست فود هایی که به صورت بیرون بر راه اندازی می شوند، نیاز به سرمایه کمتری نسبت به فست فودهای مشابه با داشتن سالن دارند. زیرا این فست فودها نیازی به دکوراسیون ندارند، همانطور که می دانید دکوراسیون یکی از هزینه های کلیدی و سنگین در راه اندازی فست فود می باشد.
  • اجاره مغازه پایین تر: فست فودهای بیرون بر به فضای کمتری برای فعالیت نیازمند می باشند، همانطور که می دانید یکی از موارد تاثیر گذار در اجاره مغازه ها متراژ می باشد. شما با نیاز کمتر به فضا می توانید هزینه های خود را بیشتر مدیریت کنید.
  • کار راحت تر: معمولا فست فودهایی که به صورت بیرون بر راه اندازی می شوند، از کار سبک تری برخوردار هستند، نیاز به نظافت و مدیریت سالن حذف می گردد، فشار حضور مشتری در سالن که معمولا به همه پرسنل منتقل می شود وجود ندارد، مشکل اماکن و حجاب را نیز می توان از لیست مشکلاتتان حذف کنید.

البته موارد بالا به صورت بسیار کلی اشاره به مزایای فست فودهای بیرون بر دارد، ولی اگر بخواهیم به صورت جزئی به این موضوع نگاه کنیم می توانیم ساعت ها در این حوزه به بحث بررسی بپردازیم به طور مثال:
کاهش هزینه ها از جهات بسیار زیادی برای شما اتفاق می افتد، وقتی فست فود به صورت بیرون بر راه اندازی شده است یعنی شما سرویس بهداشتی برای مشتریان خود ندارید، این مهم باعث کاهش هزینه های شوینده و بهداشتی در سرویس بهداشتی می گردد.
لباس پرسنل در آشپزخانه های فست فود های بیرون بر ارزانتر است. و ده ها هزینه دیگر از جمله قبض ها با نرخ پایین تر که در حوصله این مطلب نمی باشد.

iranhfc

iranhfc


معایب

  • فروش کمتر : شما در زمان راه اندازی فست فود بیرون بر، برخی از مشتریانی که خواهان استفاده از سالن هستند را از دست خواهید داد. بدیهی است که این مهم به میزان فروش شما آسیب می زند. همانطور که در مطالب گذشته خدمتتان عرض کردیم، فست فود ها بعد از نقطه سر به سر به سود دهی می رسند. به همین دلیل کاهش فروش می تواند آسیبی جدی به حاشیه سود شما بزند.
  • محدودیت های خلاقانه: شما با نداشتن سالن از ارائه خدمات خلاقانه به مشتریانتان باز خواهید ماند.

البته مهمترین نقص در راه اندازی فست فودهای بیرون بر کاهش فروش می باشد.
در انتها ما به این نتیجه می رسیم که اگر مغازه ما در مکانی قرار دارد که از پتانسیل جذب مشتری بالایی برخوردار است، راه اندازی فست فود بیرون بر می تواند برای ما اقتصادی تر و راحت تر باشد، ولی اگر ما در منطقه ای قرار داریم که رقابت برای جذب مشتری وجود دارد و بازار به حد کافی بزرگ نیست، بهتر است از مغازه هایی برای راه اندازی فست فودمان استفاده کنیم که بتوان در آن سالن طراحی نمود.
البته در تصمیم گیری های استراتژیک اطلاعات و دانش حرفه ای می تواند کمک شایان ذکری به شما بنماید.
مطلب راه اندازی فست فود بیرون بر توسط گروه iranhfc  تهیه شده است.