دندان های سالم با نسخه بوعلی سینا

دندان های سالم با نسخه بوعلی سینا

Categories: راه اندازی فست فود

جنس، رنگ و ظاهر دندان شما چه ارتباطی با مزاج تان دارد؟ کارشناس طب سنتی سیب سبز پاسخ می دهد
جنس، رنگ و ظاهر دندان شما چه ارتباطی با مزاج تان دارد؟ کارشناس طب سنتی سیب سبز پاسخ می دهد
دندان های سالم با نسخه بوعلی سینا
مجله خبری لحظه نما:هر صورتی با لبخند زیباست؛ البته به شرط این که با لبخند دندان های ردیف و سفید چون مروارید نمایان شوند. این پیامی است که آگهی های تصویری برای سفید کردن دندان ها سعی می کند به چشم و گوش و ذهن مخاطب برسانند. با توجه به این که امروزه تقریبا تمام دندانپزشکی ها خدمات سفید کردن را انجام می دهند، این سوال مطرح می شود که آیا سفید کردن دندان ها آسیبی به دندان نمی زند؟ آیا هزینه سفید کردن دندان و به تعریفی زیبا کردن آن ها به هزینه های مادی محدود می شود و هزینه های دیگری همچون از دست دادن سلامت دندان را روی دست مراجع نمی گذارد؟دکتر قدیر محمدی، متخصص طب سنتی به این سوالات پاسخ می دهد و البته تأکید می کند سلامت دندان بر سفید بودن آن ارجحیت دارد.
دندان کاملا سفید طبیعی نیست
مد می گوید: که دندان های سفید بسیار زیبا هم هستند اما آیا واقعا ممکن است کسی به طور طبیعی چنین دندان هایی داشته باشد. پاسخ منفی است. دندان ها بر اساس مزاج هر فرد رنگ خاصی دارند بنابراین این که بعضی می گویند هرچه مسواک می زنم و بهداشت دهان و دندان را رعایت می کنم ولی باز هم دندان هایم زرد هستند، حقیقت دارد. این که بعضی بدون سفید کردن مصنوعی دندان های سفید و درخشانی دارند، باز هم حقیقت دارد. مزاج هر کسی رنگ دندانش را تعیین می کند. صفراوی ها دندان های سفید و متمایل به زرد دارند. دموی ها دندان های سفیدی ندارند و حالتی از زردی و تیرگی در دندان های شان به چشم می خورد. سوداوی ها دندان های تیره ولی محکمی دارند که کمتر دچار پوسیدگی می شود. بلغمی ها تنها گروهی هستند که دندان های شان کاملا سفید است.
دندان سالم، دندان سفید
اصرار برای سفید کردن بیش از حد طبیعی دندان ها از راه های طبیعی عملا ممکن نیست حتی اگر مغز دندان را بشکافید، می بینید که کاملا سفید نیست. برای سفید شدن طبیعی دندان روش هایی وجود دارد که اصلی ترین و مهم ترین آن ها، تمیزی دهان و دندان است. هیچ کس نمی تواند دندان خراب و پوسیده سفیدی داشته باشد، بنابراین اگر می خواهید دندان های تان سفید و درخشان باشند، قبل از هر چیز باید دندان هایی سالم داشته باشید. با مراجعه به دندانپزشک اشکالاتی مانند پوسیدگی را برطرف و بعد بهداشت دهان و دندان را به دقت و به شکل مستمر رعایت کنید. اگر دندان های تان سالم باشند و بهداشت روزانه دهان و دندان (شامل مسواک کردن، نخ دندان کشیدن و …) را رعایت کنید، دندان های تان در اوج سفیدی و درخشندگی طبیعی خود خواهند بود.
سفید کردن دندان باعث زردی آن می شود!
مجله خبری لحظه نما:بلیچینگ یا سفید کردن مبالغه آمیز و غیراستاندارد دندان با استفاده از روش هایی انجام می شود که به دندان آسیب می زند. مواد شیمیایی که در سفید کردن دندان به کار می روند، بخشی از سطح دندان را خراب می کنند به این ترتیب، بعد از مدتی نفوذپذیری دندان در برابر مواد رنگی و جرم ها بیشتر می شود و این بار زردی دندان خیلی بیشتر رخ می دهد. تکرار این کار هم هزینه زیادی دارد و هم سلامت دندان را از بین می برد. توصیه اکید این است که به صرف داشتن دندان و لثه سالم و تمیز اکتفا کنید و از چاله به چاه نیفتید!
توصیه های ایمنی برای داشتن دندان های سالم
– هیچ وقت با دندان های تان چیزهای سختی مثل فندق و پسته نشکنید.
– تخمه شکستن اشکالی ایجاد نمی کند ولی اگر در خوردن تخمه هم افراط شود برای دندان مضر خواهد بود.
– از خوردن خوراکی های سخت که برای شکستن یا خرد کردن شان به فک فشار می آید پرهیز کنید. در این مورد حتی ته دیگ های سخت و ضخیم هم می تواند به سلامت دندان های تان آسیب بزند.
– خوراکی هایی که لازم است طولانی و سخت آن ها را بجوید برای دندان مضر هستند؛ گوشت نیم پز یا استخوان گوشت از همین قبیل هستند.
– مواد خوراکی بسیار شیرین، غلیظ و کشدار مانند گز، سوهان، حلوا و خرما را به ندرت مصرف کنید.
– خوراکی های سرد و گرم را بلافاصله بعد از یکدیگر میل نکنید. بعضی ها عادت دارند بستنی بخورند و بعد از آن حتی بدتر یا همراه با آن چای بنوشند! این کار باعث می شود که دندان ها ترک بخورند و دچار پوسیدگی شوند صبر کنید که دندان به دمای طبیعی برسد سپس سراغ ماده ی خوراکی بعدی بروید. معمولا نیم ساعت تا یک ساعت بین مواد غذایی سرد و گرم باید فاصله بیندازید.
– بعضی ها برای این که چاق نشوند بعد از خوردن هر وعده غذایی، انگشت در حلق می کنند تا آنچه را که خورده اند بالا بیاورند. این کار باعث می شود که اسید غذایی فراوانی همراه مواد غذایی به حلق و دهان و بینی بیاید که باعث پوسیدگی دندان می شود. افرادی که دچار ریفلاکس معده هستند بهتر است برای سلامت دندان شان هم که شده هرچه سریع تر درمان شوند چون ترش کردن با برگشتن اسید معده به دهان است و باعث پوسیدن دندان ها می شود.