دسر شکلاتی ها

دسر شکلاتی ها

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم برای ۲ نفر
۳۰۰ میلی‌لیتر خامه
۱۰۰ میلی‌لیتر شیر
۱۰۰ گرم شکلات تخته‌ای
۸۰ گرم شکر
۱ ق چ وانیل
۲ ق م پودر ژلاتین
طرز تهیه:
۱٫ اول‌ازهمه یه ظرف مناسب بذار روی گاز. خامه و شیر رو بریز توش و باهم مخلوط‌کن. باید خوب هم بزنی تا خامه قشنگ تو شیر حل بشه.
۲٫ ‌ حالا همین‌طور که شیر و خامه دارن تو هم می جوشن، شکر رو هم اضافه کن و با یک قاشق چوبی هم بزن. باید مدام و مدام هم بزنی تا شکر حل بشه.
۳٫ ‌ روش بن ماری رو که بلدی. همون حرارت غیرمستقیم و اینا. پودر ژلاتین رو با کمی آب سرد روی حرارت غیرمستقیم حل کن و بذار کنار. حواست باشه تو یه ظرف دیگه ها. به ظرف شیر و خامه‌کاری نداشته باشی ها.
۴٫ خب حالا برو سراغ شیر و خامه تا وقتی دیدی به جوش اومد سریع از روی حرارت برش دار و بذارش کنار تا یه کم خنک بشه. یه کم ها. یخ نزنه یه وقت.
۵٫ ‌ حالا شکلات تخته‌ای رو به شیر و خامه اضافه کن و اونقدر بزن تا اثری از تخته‌های شکلات نباشه و کلاً با شیر یکی شده باشه.
۶٫ ‌ حالا وانیلتو بریز تو ژلاتین و خوب هم بزن تا باهم یکی بشن و دست‌به‌دست هم بدن. بعدش ژلاتین رو که خیلی منتظره، بریز تو شیر و خامه و شکلات.
۷٫ ‌ از این ظرفای جینگیلی مستونی هستن، ازون قشنگا که واسه ژله ازش استفاده می کنن. حالا همه موادتو بریز تو اون ظرف قشنگا. اگه نداری هم برو بخر. بدو. بعد که موادتو ریختی تو ظرف قشنگ باید بذاریشون تو یخچال. فریزر نه، فقط یخچال. ۵ ساعت هم کافیه. باید بذاری خوب خودشو بگیره. همچین که خودشو گرفت ظرفو از یخچال بیار بیرون تا خیلی هم خودشو نگیره برات. بعد با چاقو دور ظرفو جدا کن و یک بشقاب بذار روی ظرفو عملیات برعکس کنون رو انجام بده و دسرتو تحویل بگیر.
۸٫ ‌ حالا با هر میوه‌ای که داری یا پودر قهوه یا خامه روی دسرتو تزیین کن و بذار جلوی مهمون. به چشماشونم نگاه کن. اوه اوه. کی باورش میشه؟ پاناکوتا! ایول.
نکته
اگر قهوه دوست داری یک قاشق چای خوری قهوه همون اول بریز تو شیر و خامه که دارن می جوشن. طعمش خیلی بی نظیر میشه.
نکته
اگه مهمونات اهل کالری و کالری بازی هستن به جای شکلات پر کالری از شکلات تلخ استفاده کن.