دسر بلوط ترکیه ای

دسر بلوط ترکیه ای

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم:
• یک کیلوگرم شاه بلوط، پوست گرفته
• یک کیلوگرم شکر ریزدانه
• دو و نیم فنجان آب
• یک قاشق چایخوری عصاره وانیل
دستور تهیه:
۱٫ شاه بلوط ها را در قابلمه بزرگی بریزید و آب کافی به آن اضافه کنید تا روی آنها را بپوشاند. قابلمه را روی شعله اجاق بگذارید تا آب آن بجوشد و حدود ۱۰ دقیقه شاه بلوط ها بپزند. سپس آنها را آبکشی کنید و آب آن را دور بریزید. با حوله تمیزی پوست شاه بلوط های پخته را بکنید.
۲٫ در قابلمه جداگانه ای دو و نیم فنجان آب، شکر ریزدانه و وانیل را بجوشانید و دائماً هم بزنید. این مخلوط را ۵ دقیقه بپزید.
۳٫ شاه بلوط های آماده را به شربت در حال جوش اضافه کنید و هم بزنید تا کل این مخلوط بجوشد. حدود ۱۰ دقیقه بگذارید بجوشد و گاهی هم بزنید. حالا شاه بلوط های آبنباتی و شربت آن را داخل ظرف بزرگی بریزید و درپوش ظرف را بگذارید. حدود ۱۲ تا ۱۸ ساعت بگذارید شاه بلوط ها در این شربت خیس بخورند.
۴٫ سپس شاه بلوط ها و شربت را به ظرف تمیزی منتقل کنید و همین کار را تکرار کنید. این بار دو دقیقه بجوشانید و سپس بگذارید این مخلوط حدود ۱۸ تا ۲۴ ساعت خیس بخورد. همین پروسه را ۳ – ۴ بار تکرار کنید تا شربت کاملاً جذب شاه بلوط ها شود.
۵٫ حالا فر را بگذارید در دمای ۲۵۰ درجه فارنهایت گرم شود و شاه بلوط های آبنباتی را روی ظرفی که کاغذ روغنی رویش کشیده اید بچینید. ظرف شاه بلوط را داخل فر بگذارید و شعله آن را خاموش کنید. بگذارید ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت شاه بلوط ها در فر خشک و سفت شوند و سطح آنها خشک شود. مارون گلاسه شما آماده است.