خوراک پای پیاز لنکستر (غذای انگلیسی)

خوراک پای پیاز لنکستر (غذای انگلیسی)

Categories: راه اندازی فست فود

● مواد لازم :
▪ پیاز متوسط: ۳عدد
▪ هویج: ۲عدد
▪ کرفس: ۲ شاخه
▪ رزماری: ۲ شاخه
▪ برگ بو: ۲عدد
▪ گوشت چرخ کرده: ۵۰۰ گرم
▪ خردل انگلیسی: یک قاشق چای خوری
▪ آرد: ۲ قاشق چای خوری+ مقداری برای پاشیدن
▪ عصاره گوشت بره: یک عدد
▪ خمیر هزارلا: ۵۰۰ گرم
▪ تخم مرغ: یک عدد بزرگ
▪ شیر: نصف لیوان
▪ ادویه: روغن زیتون، فلفل و نمک

 

● برای شروع
پیازها را شسته و همراه با هویج و کرفس گرد گرد ببرید. اصلا نگران روش بریدن یا نامنظم بودن آن نباشید، فقط برش بزنید تا زمانی که خوب خرد شود. رزماری ها را از شاخه جدا کرده و با چاقو برش بزنید. بعد برگ بو را به آن اضافه کنید.

● برای پخت
یک تابه بزرگ را روی حرارت گاز قرار دهید و روغن زیتون درون آن بریزید و بعد سبزی های خرد شده را داخل تابه بریزید و نمک و فلفل بزنید و گوشت چرخ کرده را بعد از این که پیازها کاملا طلایی شد اضافه کرده و به آن خردل انگلیسی، کمی آرد و عصاره گوشت بره اضافه کرده و بعد یک لیوان آب جوش بریزید تا عصاره در آب حل شود. بعد در آن را گذاشته و بگذارید تا بپزد. هنگامی که کاملا از پخت سبزی ها مطمئن شدید سراغ خمیرنان شیرینی بروید. در یک کاسه نسوز روغن زیتون را با قلم مو بمالید.
خمیر نان شیرینی را از یخچال درآورده دقیقا ۱۰ دقیقه قبل از رول کردن آن فر را مجددا داغ کرده و در درجه حرارت ۱۸۰درجه سانتی گراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت قرار دهید. روی یک تخته چوبی آرد بپاشید و خمیر را با وردنه پهن کنید و در کاسه بیندازید و با دست به شکل کاسه دربیاورید. درون کاسه را با مواد آماده شده پر کرده و بعد با خمیر برای آن در درست کرده و لبه های خمیر را با چنگال شیار دهید. دقت کنید تا به اندازه کافی روی کاسه را بپوشاند. با یک چاقو قسمت های اضافی خمیر را ببرید؛ با یک قلم مو زرده تخم مرغ را روی قسمت درونی خمیر بمالید و بعد میزان کمی شیر روی آن بریزید و در قسمت پایینی فر به مدت ۴۰ دقیقه تا زمانی که کاملا طلایی و ترد شود قرار دهید.