خوراک مرغ مکزیکی به همراه برنج قهوه ای

خوراک مرغ مکزیکی به همراه برنج قهوه ای

Categories: راه اندازی فست فود

آیا تا به حال مرغ را به همراه لوبیا و نخود درست کرده اید؟ مکزیکی ها یک نوع خوراک دارند که در آن مرغ را با لوبیا و نخود کنار هم قرار می دهند. برای برنج این غذا می توانید از برنج قهوه ای استفاده کنید.
مواد لازم:
ران مرغ: ۴ عدد
برنج قهوه‌ای: ۲ پیمانه
لوبیای سفید: یک‌ چهارم پیمانه
فلفل سیاه: یک‌ چهارم قاشق چایخوری
نخود آبگوشتی: یک‌ هشتم پیمانه
پیازچه خرد شده: یک ‌چهارم پیمانه
فلفل قرمز: یک ‌هشتم قاشق چایخوری
زعفران آب زده: یک قاشق چایخوری
پیاز سرخ شده: ۳ قاشق سوپخوری
روغن کنجد: ۵ قاشق سوپخوری
قرص عصاره مرغ: ۱ عدد
روش تهیه:
۱٫ ابتدا ران مرغ را با روغن کنجد، فلفل قرمز و سیاه مخلوط می‌کنیم و دو دقیقه ورز می‌دهیم؛ سپس روی آن را می‌پوشانیم و به مدت ۵ ساعت در یخچال می‌گذاریم؛ سپس لوبیای سفید و نخود آبگوشتی را به مدت ۱۰ ساعت خیس می‌کنیم؛ می‌گذاریم کاملا بپزند.
۲٫ ران‌های مرغ مزه‌دار شده را با روغن کنجد سرخ و سپس نخود و لوبیای سفید پخته را اضافه می‌کنیم. زعفران آب زده، قرص عصاره پودرشده و پیاز سرخ شده را نیز اضافه می‌کنیم. ۲ پیمانه آب جوش روی خوراک ریخته و می‌گذاریم تا بپزد. درنهایت پیازچه خرد شده را افزوده و می‌گذاریم خوراک کاملا غلیظ شود.

۳٫ برنج قهوه‌ای را به صورت کته آماده می کنیم؛ یعنی به همراه ۴ پیمانه آب و یک ‌دوم قاشق چایخوری نمک و یک قاشق سوپخوری روغن روی حرارت گذاشته و صبر می‌کنیم تا آب برنج کاملا کشیده شود؛ به مدت ۲۰ دقیقه آن را دم و درون یک کاسه فشرده می‌کنیم. حال برنج فشرده شده را درون بشقاب برگردانیم و یک تکه مرغ را روی برنج می‌گذاریم و از حبوبات دور آن می‌ریزیم یا برنج را درون ظرف می‌کشیم و خوراک مرغ را دور برنج می‌کشیم و به سلیقه دلخواه تزئین می کنیم.