خوراک راگوی گوشت و لبو

خوراک راگوی گوشت و لبو

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم:
گوشت گاو ۱ کیلو
لبو یک عدد
روغن ۳ قاشق
سیر رنده شده ۳ حبه
هویج کوچک خرد شده ۱ عدد
پیاز خرد شده متوسط ۱ عدد
رب گوجه ۲ قاشق
آب گوشت ۲ لیوان
چغندر متوسط ۵ عدد
پاستا آشیانه ای ۱ بسته
پنیر پارمزان ۱/۲ لیوان
نمک
فلفل
جعفری برای تزئین
طرز تهیه خوراک راگو گوشت و لبو – غذای مفید پاییزی
طرز تهیه:
۱- گوشت گاو را به صورت خورشتی قطعه قطعه کنید و کمی نمک و فلفل روی آن بپاشید. روغن را درون قابمله ترجیحا مسی بریزید و گوشت را آرام آرام درون آن سرخ کنید تا کمی قهوه ای رنگ شوند. سپس آن را به ظرفی انتقال دهید و نگهدارید.
۲- در یک تابه نچسب سیر، هویج و پیاز را با هم تفت دهید و سپس در قابلمه را بگذارید تا آنها به مدت ۵ دقیقه روی حرارت ملایم بپزند. مراقب باشید تا مواد ته نگیرند. رب گوجه را اضافه کنید و پس از ۱ یا ۲ دقیقه آبگوشت را همراه با قطعات گوشت پخته شده اضافه کنید. حرارت را کم کنید و در قابلمه را بگذارید. در صورت لزوم کمی آب اضافه کنید تا در مدت ۲ تا ۳ ساعت مواد آرام آرام بپزند.
طرز تهیه خوراک راگو گوشت و لبو – غذای مفید پاییزی
۳- فر را تا دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد گرم کنید.
۴- چغندر ها را پوست بکنید و زوائد آن را جدا کنید. کمی نمک و فلفل و روغن زیتون روی آنها بپاشید و سپس آنها را درون فویل بپیچید و به مدت ۴۰ تا ۴۵ دقیقه در فر قرار دهید. وقتی چغندر ها را از فر بیرون آوریدید آنها را ببرید.
۵- گوشتها را با چنگال کمی له کنید و سپس چغندر ها را به آن اضافه کنید و مواد را کمی روی حرارت ملایم قرار دهید تا خوراک جا بیفتد.
طرز تهیه خوراک راگو گوشت و لبو – غذای مفید پاییزی
۶- پاستا آشیانه ای را درون آبجوش بجوشانید و آبکشی کنید. پاستا را به درون قالب فر انتقال دهید و سپس سس گوشت و لبو را روی آن بریزید. پنیر پارمزان را روی خوراک ریخته و ظرف را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه درون فر قرار دهید تا پنیر کمی طلایی رنگ و برشته شود. می توانید از جعفری جهت تزیین غذا استفاده کنید و لذت ببرید.