خواص تمشک

خواص تمشک

Categories: راه اندازی فست فود

تمشک برای خانم های باردار
اسیدفولیک موجود در تمشک برای خانم های باردار فوق العاده است. در شروع بارداری این میوه می تواند به رشد خوب جنین کمک کند. در ادامه نیز مصرف دمنوش یا چای برگ تمشک نیز می تواند به تسکین حالت تهوع کمک کرده و خطر سقط جنین و دردهای بارداری را کاهش دهد. این میوه برای تسهیل زایمان نیز توصیه می شود. در نهایت باید گفت که تمشک باعث غنی شدن و افزایش شیر مادر می شود.
تمشک برای مقابله با یبوست
تمشک سرشار از فیبر است و به این ترتیب نیز به سلامت روده ها کمک می کند. سلولز موجود در دانه های ریز موجود در این میوه با مشکلات مربوط به هضم غذا مقابله کرده و دفع غذا را سرعت می دهد. به این ترتیب که با یبوست مقابله می کند. بنابراین اگر از این مشکل رنج می برید می توانید به این میوه اعتماد کنید.
تمشک برای مقابله با بیماری های قلبی عروقی
نتایج پژوهش های متعدد نشان می دهند که تمشک برای مقابله با اکسایش کلسترول بد مؤثر بوده و به این ترتیب به کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی کمک می کند. نتایج بررسی های دیگر نیز نشان می دهند که الاژیک اسید موجود در این میوه باعث کاهش رسوب پلاک در آئورت شده و کلسترول خون را کاهش می دهد.
تمشک یک درمان طبیعی برای مقابله با پیری سلول ها بوده و جوانی پوست را حفظ می کند. آنتی اکسیدان های موجود در این میوه ی کوچک باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست شده و قوام آن را بالا می برد
تمشک؛ ضد سرطان
تمشک حاوی نوعی از فلاوونوئیدها به نام آنتوسیانین است که رنگ زیبای آن نیز مدیون این رنگدانه های قرمز می باشد. این رنگدانه ها خواص آنتی اکسیدانی بالایی دارند و به طور طبیعی اثرات رادیکال های آزاد را در بدن کاهش می دهند. تمشک همچنین باعث کاهش رشد سلول های سرطانی شده و از بروز بیماری های قلبی و دیگر بیماری های مزمن جلوگیری می کند.
تمشک؛ منبع ویتامین ها و مواد معدنی
تمشک با ۱۳۰۰ میلی گرم ماده ی معدنی برای هر ۱۰۰ کیلوکالری یکی از میوه های تازه و سرشار از مواد معدنی است. اینمیوه ی قرمز همچنین سرشار از ویتامین c است. هر ۱۰۰ گرم از این میوه حدود ۳۰ درصد نیاز روزانه ی بدن به این ویتامین را تأمین می کند. برای اینکه سرحال و شاداب باشید و از خستگی های زودگذر دور بمانید حتماً تمشک را وارد سبد میوه تان بکنید.
تمشک؛ لذت خوردن یک ماده ی غذایی سالم
خوردن این میوه لذت بخش است و شما می توانید بدون ترس از چاق شدن از آن نوش جان کنید. هر ۱۰۰ گرم تمشک ۳۸ کیلوکالری دارد و یک سهم غذایی از آن کمتر از ۲ درصد کالری کل روزانه را به بدن می رساند. شاخص گلیسمی پایین میوه برای همه و بخصوص افراد مبتلا به دیابت یک نقطه ی قوت محسوب می شود.
تمشک برای داشتن پوست سالم و صاف
تمشک یک درمان طبیعی برای مقابله با پیری سلول ها بوده و جوانی پوست را حفظ می کند. آنتی اکسیدان های موجود در این میوه ی کوچک باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست شده و قوام آن را بالا می برد. این میوه برای مقابله با قرمزی پوست نیز مفید است چون باعث تقویت رگ های خونی شده و سرخی پوست را کاهش می دهد. به یاد داشته باشید هر چه تمشک تیره تر باشد قدرت آنتی اکسیدانی آن بیشتر است. این قانون در خصوص آب تمشک نیز صدق می کند.