خستگی با قند بدتر می‌شود

خستگی با قند بدتر می‌شود

Categories: راه اندازی فست فود

خیلی از افراد، به خصوص خانم‌ها وقتی خسته و بی‌حال هستند این تصور را پیدا می‌کنند که یا فشارخون‌شان افت کرده یا قند خون‌شان کمتر شده است و برای همین نوشیدنی‌ها یا چیزهای شیرین می‌خورند. در واقع مواد شیرین، مثل شکلات‌ها یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین راه‌های تامین انرژی برای بدن است اما خب اینگونه مواد فقط برای نیم ساعت به بدن شما انرژی می‌رسانند. اگر ناگهان مقدار زیادی قند وارد بدن‌تان کنید بدن سریع برای جذب آنها وارد عمل می‌شود و انسولین زیادی ترشح می‌کند که این به نوبه خود باعث کاهش شدید قند خون می‌شود و در نتیجه شما احساس خستگی و بی‌حالی بیشتری پیدا خواهید کرد.
وقتی قلب شما شکایت می‌کند
قند و شیرینی می‌تواند به قلب انسان ضرر برساند
یکی از ترسناک‌ترین خطرات قندها برای بدن افزایش احتمال بیماری‌های قلبی-عروقی است و این خطرات قبل از بروز علائم و نشانه‌های اولیه دیابت شروع می‌شوند. در اولین مراحل تجمع زیاد قندها و شیرینی‌ها در بدن باعث تحمل به انسولین می‌شود و اینگونه میزان انسولین در بدن بالا می‌رود که همین تجمیع انسولین در بدن می‌تواند به ساختار قلب و عروق آسیب برساند. مطالعات جدید نشان داده است که میزان بالای قند در وعده‌های غذایی با افزایش فشارخون، کاهش HDL (یا چربی خوب بدن) و افزایش چربی‌های مضر بدن از نوع تری‌گلیسریدها همراه است که همگی می‌توانند سلامت کلی بدن انسان را به خطر بیندازند.
چرا باید شیرینی را در خانه پخت
ساده‌ترین راه برای آنکه کمتر قند بخورید
اگر عاشق مواد شیرین‌ و شیرینی‌ها و مرباها هستید باز هم می‌توانید مانع از ورود قند زیاد به بدن‌تان شوید کافی است وقتی به خرید می‌روید روی برچسب تمام مواد غذایی را که می‌خرید نگاه کنید. قطعا با دانستن میزان قند موجود در بعضی مواد غذایی شگفت‌زده خواهید شد. مثلا کافی است که به جای سس‌های آماده سالاد و سس‌های قرمز از مواد طبیعی مثل روغن زیتون استفاده کنید تا مقدار بسیار زیادی قند از برنامه غذایی‌تان حذف شود. در مورد فست‌فودها و بستنی‌ها هم باید گفت این غذاها مقدار زیادی قند در خود دارند و بهتر است از خوردن آنها صرف‌نظر کنید یا موادی را انتخاب کنید که قند کمتری دارند. اگر طبع شیرین دارید یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که در خانه شیرینی و مربا بپزید. باور کنید که بسیاری از مواد خوراکی هستند که می‌‌توانید آنها را جایگزین قند کنید. برای مثال در پختن یک کیک میزان قند و شکر مورد نظرتان را به یک‌سوم برسانید و به جای آن از مغزها، غلات، سیب خرد شده و کشمش برای طعم‌دار شدن و خوشمزه کردن کیک‌تان استفاده کنید.