جذب ترکیبات پلی فنولیک در انبه مزایای بالقوه برای سلامتی انسان دارد

جذب ترکیبات پلی فنولیک در انبه مزایای بالقوه برای سلامتی انسان دارد

Categories: راه اندازی فست فود

انبه دارای ترکیبات متعددی است که دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند. این ترکیبات شامل ویتامین C و بتا کاروتن، و همچنین چندین ترکیب پلی فنولیک از جمله اسید گالیک و پلیمرهای بزرگتر گالوتانین ها هستند که در مطالعات قبلی به ضد سرطانی و ضد التهابی مرتبط شده اند.
جذب، متابولیسم و دفع مشتقات گالویل انبه قبلا در انسان بررسی نشده است. در این کارآزمایی، ۱۱ داوطلب سالم بین سنین ۲۱ و ۳۸ سال ۴۰۰ گرم در روز پالپ انبه به مدت ۱۰ روزمصرف کردند، در روز اول و ۱۰ مطالعه به دنبال مصرف انبه نمونه خون و ادرار شرکت کنندگان گرفته شد. شرکت کنندگان از مصرف مکمل های غذایی و غذاهای که می تواند منابع اسید گالیک را داشته باشند مانند انواع توت ها، انگور، و چای به مدت یک هفته قبل از شروع مطالعه و در طول ۱۰ روز مطالعه که انبه مصرف می کنند پرهیز کنند.
محقق این مطالعه گفت: اگر این ترکیبات پلی فنولیک با مصرف مقادیر واقع بینانه مواد غذایی مزایای بالقوه برای سلامتی انسان دارد ، ابتدا لازم است چگونگی متابولیزه شدن این ترکیبات در بدن مطالعه و بررسی شود.
هفت متابولیت های اسید گالیک در ادرار داوطلبان سالم، مشخص شد و از آن ها دو متابولیت میکروبی به طور قابل توجهی بیشتر در مدت ۱۰ روز از مصرف انبه یافت شد. حضور اسید گالیک و متابولیت پیروگالول در ادرار انسان پس از مصرف ۴۰۰ گرم انبه جذب، متابولیسم و دفع مشتقات گالویل انبه را نشان می دهد و زیست فراهمی متابولیت های مشتق شده از انبه را تایید می کند.
دکتر مرتنز-تالکوت گفت: نتایج این تحقیق نشان می دهد که مصرف انبه به عنوان یک منبع از اسید گالیک و گالوتانین ها که ممکن است دارای خواص ضد التهابی و ضد سرطان زا باشد بالقوه در رژیم غذایی افزایش یابد.