تقسیم بندی ساختاری فست فودها

تقسیم بندی ساختاری فست فودها

Categories: راه اندازی فست فود

فست فود را از نقطه نظر نوع ساختار سازمانی می توان با توجه به ویژگی های زیر تقسیم بندی نمود:

رسمی گرایی: برخی از فست فودها دارای ساختار بسیار منظمی هستند،آنها تمامی رسپی ها،شرح وظایف پرسنل،آیین نامه داخلی و … را به صورت مکتوب در اختیار داشته و آنها را پیاده می نمایند.(یکی از ویژگی های منحصر به فرد گروه iranhfc مستند سازی رویه های اجرایی می باشد)

تقسیم بندی ساختاری فست فودها

تخصص گرایی: برخی از فست فودها دارای درجه تخصصی بیشتری در فعالیت هایشان می باشند.البته این مهم بیشتر در فست فودهایی دیده می شود که برای انجام فعالیت های خود از پرسنل بیشتری بهره می برند.
استاندارد گرایی: برخی از فست فودها  از روشهای یکسانی برای طبخ و درسینگ استفاده می کنند،و اصولا کمتر وارد سفارشات ویژه افراد می شوند.
پیچیدگی: وجود سلسله مراتب سازمانی همچون سوپروایزر،مدیر شیفت و … وجود شعب مختلف در مکان های مختلف همه و همه می تواند به پیچیدگی فست فودها بیفزاید.
تمرکز گرایی: این موضوع بیشتر به مدیریت ارشد فست فوده بر می گردد که آیا ایشان تمامی تصمیمات را خودشان می گیرند یا به افرادی در لایه های پایین تر مدیریتی تنفیذ می کنند.
حرفه ای گرایی: برخی از مجموعه های قدرتمند گاها از افرادی با سطح تحصیلات بالاتر استفاده می کنند.

iranhfc
سلسله مراتب اختیارات: که مشخص کننده حیطه اختیارات پرسنل در فست فود ها می باشد. نسبت پرسنلی: این نسبت از ابعاد گوناگون قابل توجه است که تعدادی از آنها را در اینجا می آوریم:

  • نسبت مدیران به پرسنل
  • نسبت پرسنل آشپزخانه به کانتر
  • نسبت فضای سالن به سالن کاران
  • نسبت زنگ های دلیوری به تعداد پیک موتوری
  • و …

تمامی موارد فوق گاها باعث تمایز فست فود ها و برندهای مختلف فست فود با هم می شود که هر یک دارای مشخصات و مزایا و معایب مختلفی است که باید به آن توجه نمود.

گروه iranhfc (گروه تخصصی راه اندازی فست فود و  کافی شاپ)پیشرو و نوآور در طراحی ساختار مناسب برای قست فود ها و برندهای مطرح فست فود در تهران.