ترفندهای مربوط به سیب زمینی

ترفندهای مربوط به سیب زمینی

Categories: راه اندازی فست فود

سیب زمینی جز سبزیجاتی است که در تهیه ی غذا ها زیاد استفاده می شود. سیب زمینی به صورت سرخ کرده، پوره و یا در انواع سالاد ها و انواع غذا ها به طور مکرر مصرف می شود. گروه تخصصی راه اندازی رستوران و فست فود حسینی (iranhfc) در این مقاله شما را با ترفند هایی برای استفاده ی راحت تر و بهتر از سیب زمینی آشنا می کند.

ترفندی برای راحت تر پوست کندن سیب زمینی:

قبل از پوست کندن سیب زمینی، سیب زمینی ها را با یک اسکاچ تمیز، بشویید. این عمل کمک می کند تا بتوانید با سرعت بیشتری سیب زمینی ها را پوست بکنید.

ترفندی برای از بین نرفتن ویتامین های سیب زمینی هنگام پخت:

سبزیجات هنگامی که آب پز می شوند ممکن است ویتامین هایشان از بین برود. مخصوصا وقتی آب آن ها استفاده نمیشود. بنابراین اگر می خواهید ویتامین های سیب زمینی پس از آب پز شدن حفظ شود، هنگام آب پز کردن یک قاشق غذا خوری مارگارین به آبی که در آن سیب زمینی را آب پز می کنید اضافه کنید. با این روش ویتامین های سیب زمینی حفظ خواهد شد.

ترفندی برای نگهداری سیب زمینی پس از پوست کندن:

پوست کندن سیب زمینی کار کسل کننده ای است. بنابراین اگر دوست دارید یک بار مقدار زیادی سیب زمینی پوست بکنید و مقداری را استفاده کنید و مقداری را برای مصرف در آینده نگه دارید می توانید از این ترفند استفاده کنید. برای نگه داری سیب زمینی هایی که پوست کنده شده اند، در ظرفی که می خواهید سیب زمینی را در آن نگهداری کنید آب و کمی نمک بریزید و در یخچال قرار دهید. توجه داشته باشید که آب باید هر دو روز یک بار عوض شود. با این روش در زمان نیاز می توانید سیب زمینی ها را دوباره شسته و استفاده کنید.

ترفند هایی برای تهیه سیب زمینی سرخ کرده:

اگر سیب زمینی سرخ کرده چاق کننده نباشد مطمئنا یکی از پر مصرف ترین غذا ها در دنیا می شود. هنگام سرخ کردن سیب زمینی باید به نکاتی توجه داشت. بلافاصله پس از پوست گرفتن و خرد کردن سیب زمینی ها، آن ها را حسابی با آب کافی بشویید. اما بلافاصله پس از شستن شروع به سرخ کردن نکنید. سیب زمینی های شسته شده را به خوبی خشک کنید و سپس سرخ کنید. به این طریق هم از پاشیده شدن روغن و هم از چسبیدن سیب زمینی ها به یکدیگر جلوگیری می شود. سیب زمینی ها اگر به خوبی خشک نشوند نشاسته ای که از قسمت های برش خورده خارج شده است سیب زمینی ها را مانند یک چسب به هم میچسباند.
بلافاصله پس از سرخ کردن سیب زمینی ها و ریختن در ظرف مورد نظر، به آن ها نمک بپاشید. نمک بخار و روغن اضافی را جذب می کند. همچنین نمک سیب زمینی ها را ترد می کند و از نرم شدن آن ها جلوگیری می کند.

ترفندی برای حفظ رنگ سیب زمینی در غذا:

سیب زمینی هایی که در غذا ها استفاده می کنید معمولا به دلیل گرفتن رنگ از دیگر سبزیجات و یا ادویه جات، تیره می شوند و ظاهر جالبی پیدا نمی کنند. برای حفظ رنگ زرد سیب زمینی یک قاشق سرکه به غذای در حال پخت اضافه کنید. این عمل رنگ سیب زمینی ها را حفظ می کند.