تارت شکلات طلایی

تارت شکلات طلایی

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم :
آرد سفید: برای پاشیدن روی تارت
خمیر نان شیرینی: ۳۷۵ گرم
نمک: به اندازه کافی
شکلات خالص: ۱۰۰×۲ گرم
خامه: ۳۰۰ میلی‌متر
فندق: ۵۰ گرم
شکر: ۲ قاشق غذاخوری
کره: ۳۰ گرم
کشمش: ۵۰ گرم
برای شروع
فر را در درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت قرار دهید و میزی را که می‌خواهید روی آن کار کنید را کاملا تمیز کرده و اگر مایلید از تخته چوبی برای انجام این کار استفاده کنید؛ در هر صورت روی سطحی را که کار می‌کنید آرد سفید بپاشید تا خمیر به سطح نچسبد.
مرحله اول
خمیر نان شیرینی را روی سطح خوابانده و آرد بپاشید بعد با وردنه آن را پهن کنید؛ دقت کنید که ارتفاع خمیر تقریبا یک سانتی‌متر باشد. بعد خمیر را داخل سینی که می‌خواهید درون فر قرار دهید پهن کرده و گوشه‌های آن را برگردانید؛ ته سینی را ترجیحا با کره چرب کرده تا در انتها راحت‌تر آن را برش زده و جدا کنید.
با یک چنگال روی خمیر را شیار دهید تا امکان پخت کل خمیر فراهم شود. خمیر آماده شده را درون فریزر گذاشته تا کاملا سفت شود. بعد فر را داغ کرده و خمیر را به مدت ۱۵ دقیقه داخل فر بگذارید تا طلایی‌رنگ شود.
با احساس درست کنید
خامه را همراه شکر روی حرارت ملایم قرار داده تا داغ شود بعد شکلات را از بسته درآورده و درون خامه بیندازید تا حل شود بعد بقیه کره را به خامه اضافه کرده تا خوشمزه شود. میزان کمی نمک درون مواد در حال ذوب شدن بریزید و آن را هم بزنید تا کاملا سفت شده و کش بیاید و بریده بریده نشود. ‌تابه را داغ کرده و فندق را همراه با کشمش درون آن تفت داده تا طلایی شود. بعد فندق و کشمش طلایی را روی خمیر ریخته و در آخر شکلات داغ را روی کل مواد بریزید و با یک قاشق، شکلات را روی کل خمیر پهن کنید. قبل از این‌که آن را داخل یخچال بگذارید اجازه بدهید تا کمی سرد شود، بعد از سرد شدن می‌توانید به مدت ۲۰ دقیقه آن را در یخچال گذاشته و بعد برش بزنید.