تارت خامه و میوه

تارت خامه و میوه

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم
• خمیر تارت‌: به اندازه ظرف یا تعداد مورد نظر
• کرم خمیر: به اندازه پوشاندن سطح خمیر
• مخلوط میوه تازه(موز، توت‌فرنگی، کیوی، سیب): ۲ فنجان
روش تهیه
۱٫ فر را با حرارت ۲۳۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. خمیر را آماده کرده و به ۸ قسمت مساوی تقسیم کنید. روی سطح آرد بپاشید. قسمت‌ها را به شکل دایره‌هایی به قطر ۵/۱۲ سانت پهن کنید و هرکدام را در ظرف تارتی که کف آن از دیواره جدا شود به قطر ۱۰ سانت بیندازید. کف و دیواره‌های ظرف‌ها را کاملا از خمیر بپوشانید و با دست کاملا فشار دهید. روی ظرف‌ها را دولایه فویل بپوشانید و در سینی فر بگذارید.
۲٫ ۸ دقیقه در فر بگذارید، فویل را بردارید. ۵ دقیقه دیگر در فر بگذارید تا خمیر طلایی شود. خامه خمیری را آماده کنید، در یخچال خنک کنید و روی خمیر پخته بریزید. میوه‌های تازه را هم بچینید. دیواره‌ها را جدا کنید و تارت‌ها را از ظرف در‌آورید و در ظرف سرو بچینید.
کرم خمیر:
۱٫ یک‌دوم فنجان شکر، ۴ قاشق مرباخوری نشاسته ذرت و یک‌چهارم قاشق مرباخوری نمک را مخلوط کنید. ۲ فنجان شیر پرچرب یا ۲ فنجان خامه کم‌چرب را اضافه کنید و روی حرارت متوسط بگذارید. هم بزنید تا غلیظ شود.
۲٫ یک دقیقه صبر کنید و نصف این مواد داغ را به ۴ زرده زده شده اضافه کنید، به شیرجوش برگردانید و به جوش آورید. شعله را کم کنید و ۲ دقیقه هم بزنید. بعد آن را از روی حرارت بردارید و کمی وانیل بریزید. مایه را در کاسه‌ای بریزید و کاسه را ۵ دقیقه در کاسه آب یخی بگذارید، گاهی هم بزنید. روی کاسه را با نایلون بپوشانید و ۴ ساعت در یخچال بگذارید و هم نزنید.