بروتچن مغزدار

بروتچن مغزدار

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم برای نان
۱ ق‌س سرصاف مایه خمیر
۳/۱ ق‌چ نمک
۱ عدد تخم‌مرغ
۲۵ گرم کره
۱ ق‌م سرصاف شکر
۲/۱ق‌چ بهبوددهنده
۳۰۰ گرم آرد سفید
۴ /۱ پیمانه آب ولرم
۲ /۱پیمانه شیر ولرم
۳ ق‌س عسل
۳ /۱ ق‌چ وانیل
چیپس خرما، مغز‌ها و کشمش به میزان دلخواه
روش تهیه :
۱٫ در یک کاسه مناسب، آب ولرم و نمک، شکر و مایه خمیر را بریزید و با هم مخلوط کنید. در ظرف را ببندید و ۱۰ دقیقه کنار بگذارید تا مخلوط تبدیل به مایه‌ای کف‌دار شود. در این صورت می‌گویند مایه خمیر عمل کرده است.
۲٫ در ظرف دیگری شیر ولرم، کره، عسل، تخم‌مرغ و وانیل را مخلوط کنید. بعد از اینکه خوب مواد در شیر حل شدند، مایه خمیرآماده را به آن اضافه کنید و هم بزنید. چیپس خرما،مغزها و کشمش را هم بیفزایید. بهبود دهنده را با آرد مخلوط کرده و آنها را کم‌کم اضافه کنید. حالا نوبت مخلوط کردن مواد با دست است.
نکته: آرد را کم‌کم به مایه بیفزایید و ورز دهیدتا موقعی که به دست نچسبد. اگر بیشتر از این آرد بریزید، نان سفت می‌شود.
۳٫ خمیری را که خوب ورز داده‌اید در ظرف گذاشته و رویش را بپوشانید. حالا ظرف را در یک جای گرم و تاریک به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت بگذارید تا به اصطلاح خمیر استراحت کرده، حجمش دو برابر شود.
۴٫ خمیر پف‌کرده را از ظرف بیرون آورده و روی سطحی آرد پاشیده شده قرار دهید. خمیر را به چند قسمت تقسیم کرده و هر کدام را به شکل دلخواه درآورید؛ به عنوان مثال در اینجا خمیرها به شکل گلوله‌ای (بروتچن) درآمده است.
۵٫ برای اینکه رویه نان خوشرنگ شود، یک زرده تخم‌مرغ زده شده را با قلم‌موی آشپزی روی نان‌ها بمالید و کمی کنجد بریزید. سینی فر را کمی آرد بپاشید و نان‌ها را روی آن بگذارید. فر را با حرارت ۲۳۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود.سینی محتوی نان‌ها را در فر بگذارید تا به مدت نیم ساعت بپزند.