با آلوئه‌ورا هزار درد را درمان کنید

با آلوئه‌ورا هزار درد را درمان کنید

Categories: راه اندازی فست فود

این نام سنتی گیاه آلوئه‌ورا در کشور ماست. دکتر نیاز محمد‌زاده، متخصص تغذیه درباره این گیاه شگفت‌انگیز می‌گوید: «تحقیقات زیادی روی این گیاه انجام شده و امروزه بیشتر محققان به صراحت بیان می‌کنند، یکی از پرخاصیت‌ترین گیاهان دنیاست. آلوئه‌ورا خواص بی‌شماری دارد و تعداد این خواص آنقدر زیاد است که نام گیاه هزاردرمان را روی آن گذاشته‌اند.
اسموتی های ویژه جناب خان!
یک پزشک یونانی به نام جالینوس معتقد بود مصرف این گیاه از سکته‌های مغزی پیشگیری می‌کند. همچنین برندهای معتبر آرایشی و بهداشتی سعی می‌کنند از خواص بی‌نظیر آلوئه‌ورا در محصولات‌شان بیشتر استفاده کنند، چون این گیاه به دلیل دارا بودن بسیاری از ویتامین‌ها و آب فراوان، در سلامت پوست و مو نیز موثر است. مصرف این گیاه برای افرادی که مشکل گوارشی دارند می‌تواند موثر باشد زیرا عملکرد حرکات روده را بهبود می‌بخشد. تحقیقات اخیر بیانگر تاثیر این گیاه در کاهش سطح قند و لیپیدهای خون در افراد مبتلا به دیابت هم هست». در این شماره ۴ اسموتی ویژه داریم که پایه همه آنها گیاه آلوئه‌وراست و هرکدام می‌تواند درمان دردی باشد.
شربتی برای استرسی‌ها
منشاء بیشتر بیماری‌ها از استرس کنترل‌نشده است. اگر شما هم در معرض استرس هستید برای کاهش عوارض ناشی از آن به جای استفاده از قرص‌های شیمیایی از مخلوط میوه‌ها استفاده کنید.
اسموتی های ویژه جناب خان!
۵ تا ۶ عدد توت فرنگی رسیده شیرین
۲/۱پیمانه آب توت فرنگی یا شهد آن
۱عدد هلوی رسیده
۱ پیمانه ماست
۸ قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا
استرس بالا باعث ایجاد رادیکال‌های آزاد در بدن و به دنبال آن باعث بیماری‌های مزمن می‌شود. تنها راه دفاع بدن بهره‌گیری از آنتی‌اکسیدان‌های موجود در میوه‌ها و سبزیجات تازه است. این اسموتی اگر با ماست پروبیوتیک کم‌چرب، به همراه مقدار متعادلی از توت فرنگی، هلو و آلوئه‌ورا درست شده باشد، منبع مناسبی از آنتی‌اکسیدان‌هاست.
قند خون‌تان نیفتد!
افرادی که مشکل قند خون دارند، حتی دیابتی‌ها توصیه می‌شود به تعداد متعادل از این اسموتی استفاده کنند. اما به طور کلی ما به همه بیماران دیابتی توصیه می‌کنیم به جای آب میوه ‌ها و اسموتی‌ها از میوه تازه استفاده کنند.
اسموتی های ویژه جناب خان!
۱۰ عدد توت‌فرنگی یخ‌زده یا تازه
۲/۱ لیمو تازه
۲/۱ پیمانه چای زنجبیل
دو قاشق غذاخوری عسل
۸ قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا
همراهی آلوئه‌ورا با زنجبیل در این اسموتی می‌تواند در تنظیم قند خون موثر باشد؛ البته به شرط اینکه عسل آن بسیار محدود باشد و به توت فرنگی آلرژی نداشته باشید و به جای میان‌وعده میوه خود یک لیوان متوسط از این اسموتی را استفاده کنید. تحقیقات نشان می‌دهد زنجبیل و آلوئه‌ورا در بهبود تنظیم قند خون در افراد دیابتی موثر است.
یک معجون مردانه!
مخلوطی از سبزیجات، هم طعم خوبی خواهد داشت و هم سرشار از ویتامین است. با این حال اگر با سبزیجات میانه خوبی ندارید، این اسموتی فرصتی را مهیا می‌کند تا بتوانید از این طریق از خواص سبزیجات استفاده کنید.
اسموتی های ویژه جناب خان!
گوجه‌فرنگی و آلوئه اسموتی
۲ پیمانه گوجه فرنگی، خرد شده
آب گوجه فرنگی ۲/۱پیمانه
آب سیب ۴/۱پیمانه
۲/۱ پیمانه هویج خردشده
۴/۱ پیمانه کرفس خردشده
۸ قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا
گوجه فرنگی منبع لیکوپن و دشمن سرطان پروستات است. وجود این ماده همراه سبزیجات غنی از ویتامین ازجمله هویج و کرفس می‌تواند نقش موثری در کاهش بیماری‌های مزمن داشته باشد. برای تامین فیبر روزانه، از سیب به جای آب سیب به همرا ژل آلوئه‌ورا استفاده کنید.
چربی‌سوزی با اسموتی
خیلی از افراد فکر می‌کنند با افزایش وزنی که دارند، دیگر باید دور آب میوه یا اسموتی‌ها را خط بکشند؛ تا شاید گرمی به وزن‌شان اضافه نشود. حتی برخی افراد فکر می‌کنند فقط میوه یا آب‌میوه مجاز برای آنها کرفس است، درصورتی‌که شما با مخلوط این میوه‌ها می‌توانید اسموتی ای تهیه کنید که سوخت‌وساز بدن‌تان را افزایش می‌دهد.
اسموتی های ویژه جناب خان!
۱ پیمانه چای سبز
۲پیمانه وانیل بدون چربی یا ماست ساده
۱پیمانه شهد انبه
۱ عدد انبه خردشده
۸ قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا
چای سبز از مهم‌ترین ترکیبات افزاینده متابولیسم پایه و سوخت‌وساز چربی‌ها در بدن است. همراهی مقدار متعادلی انبه و کمی شهد آن و ماست- به‌ویژه از نوع کم چرب و پروبیوتیک – می‌تواند این اسموتی را تبدیل به ترکیبی برای تامین کالری و افزایش سوخت و ساز بدن برای مقابله با افزایش وزن کند. با این حال هرگونه زیاده‌روی در مصرف این ترکیبات می‌تواند به راحتی منجر به افزایش وزن در افراد و سایر عوارض شود.
آلوئه‌ورا را همه بخورندجز این افراد
اسموتی های ویژه جناب خان!
دستورالعمل‌های ذکر شده در بالا تنها چند راه خلاقانه است که توسط آن می‌توانید نوشیدن آلوئه‌ورا را یک تجربه دلپذیر بدانید. اما به‌رغم گزارش هرگونه عارضه در مصرف متعادل آلوئه‌ورا، احتمال ایجاد واکنش‌های آلرژیک در زمان مصرف مکمل یا دوز بالای آن وجود دارد؛ بنابراین مصرف خودسرانه مکمل یا مقادیر بالای آن در کودکان زیر ۱۲ سال، زنان باردار و شیرده و افرادی که داروهای ضد فشار خون مصرف می‌کنند، توصیه نمی‌شود.