باور غلط- مغزها(گردو، بادام، پسته و…)حاوی مقادیر زیادی چربی می باشند

باور غلط- مغزها(گردو، بادام، پسته و…)حاوی مقادیر زیادی چربی می باشند

Categories: راه اندازی فست فود

مغزها حاوی مقادیر زیادی چربی می باشند اما این چربی از نوع خوب می باشدو برای سلامتی قلب مفید است زیرا از نوع چربیهای غیر اشباع می باشد؛ مغزها هم چنین حاوی ترکیبات ارزشمندی می باشند که برای سلامتی بدن مفیدند، بطور مثال: پسته حاوی ترکیبات مغذی مانند اگزانتین و لوتئین می باشد که آنتی اکسیدانهایی قوی بوده و به سلامت چشم کمک می کنند. بادام حاوی ویتامینE وگردو حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا۳- می باشد که برای سلامتی قلب مفید است. البته مراقب باشید که در مصرف آنها زیاده روی نکنید و در حد تعادل مصرف کنید زیرا هر ۳۰ گرم مغزها حاوی ۱۶۰ تا ۲۰۰ کالری می باشد.
نان:
باور غلط- از آن جایی که نان حاوی کربوهیدرات می باشد، چندان برای سلامتی مفید نیست!
نان به خودی خود بد نمی باشد، بلکه مصرف نان های سفید که از آرد سفید( تصفیه شده و غیر سبوسدار )تهیه شده اند مناسب نمی باشد؛ بنابر این مصرف نانهای سبوسدار به سلامت بدن کمک نیز می کنند، تحقیقات حاکی از آن است افرادی که مصرف نانهای سبوسدار و کامل در آنها بیشتر است عمر طولانی تری دارند.
ذرت:
باور غلط- ذرت حاوی ترکیبات مغذی و ارزشمند نمی باشد.
یک فنجان حاوی دانه های ذرت دارای ۴ گرم فیبر می باشد، از طرفی ذرت نیز مانند سایر سبزیجات سبز و زرد رنگ منبع خوبی از لوتئین و اگزانتین می باشد ترکیبات مغذی و ارزشمند که برای سلامتی بدن مفیدند.