باقلوا پسته ای

باقلوا پسته ای

Categories: راه اندازی فست فود


[list][list_item icon=”ok”][/list] مواد لازم
۱ بسته خمیر یوفکای مخصوص باقلوا
۵۰ گرم روغن محلی (حیوانی)
۱۰۰ گرم کره یا مارگارین
۳۵۰ گرم پسته پودر شده
۱ ق چ پودر هل
مواد لازم برای شربت
۵ پیمانه شکر
۴ پیمانه آب
۱ ق س آب لیمو
۲ /۱ پیمانه گلاب
طرز تهیه:
۱٫ برای تهیه شربت شکر، آب و آب لیمو را در یک قابلمه ریخته و هم بزنید تا شکر حل شود، سپس گلاب را اضافه کرده و بعد از ۲ تا ۳ دقیقه قابلمه را روی حرارت قرار دهید و به مدت ۱۰ دقیقه آن را بجوشانید و کنار بگذارید تا شربت خنک شود.
۲٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. کره یا مارگارین و روغن حیوانی را داخل یک ظرف بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا آب شود. در این فاصله خمیر یوفکا را از بسته در آورید و صبر کنید تا به دمای اتاق برسد.
۳٫ یکی از یوفکا ها را باز کنید و روی آن کره و روغن آب شده بمالید. حالا روی آن یک یوفکای دیگر قرار دهید و دوباره روی آن کمی روغن بمالید. پسته پودر شده را با هل مخلوط کنید، سپس آن را روی یوفکای دوم که روی آن روغن مالیده اید، بپاشید و دوباره یک لایه خمیر دیگر روی آن قرار دهید. لایه ها را به همین شکل روی هم قرار دهید تا ۴ لایه تشکیل شود. روی لایه آخر هم روغن بمالید.
۴٫ حالا از یک طرف خمیرها را به همراه مخلوط پسته کاملا سفت بپیچید. رول های تهیه شده را نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید. سپس به اندازه دلخواه برش بزنید و در سینی فر که از قبل روی آن کاغذ روغنی انداخته اید، قرار دهید.سینی را داخل فر قرار دهید. زمانی که روی دلمه پسته ها طلایی شد، سینی را از فر در آورید و تا داغ هستند، آنها را در شربت ولرم شده بیندازید و صبر کنید تا شربت جذب دلمه ها شود.سپس می توانیدآنها را همراه با خامه یا خامه شکلاتی سرو کنید.