املت اسفناج و پنیر

املت اسفناج و پنیر

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم برای ۲ نفر
۳ عدد گوجه فرنگی
۴ ق س روغن زیتون
کمی نمک و فلفل سیاه
۲ عدد نان پیتا
۶ ق س لوبیا قرمز یا چیتی پخته
۱ حبه سیر (له شده)
۳۰ گرم اسفناج تازه
۲ عدد تخم مرغ
۵۰ گرم پنیر فتا (خرد شده)
۲ ق س گشنیز تازه (خرد شده)
طرز تهیه:
۱٫گوجه فرنگی ها را نصف کرده و آنها را در سینی فر بچینید، طوری که بخش بریده شده بالا قرار گیرد. کمی روغن روی آنها مالیده، نمک و فلفل بپاشید. به مدت ۲۰ دقیقه با حرارت ۱۹۰ درجه سانتی گراد بگذارید تا بپزند.
۲٫ گوجه ها که کباب شدند، سینی را بیرون آورده و نان پیتا را در فر گرم روی پنجره فلزی قرار دهید تا برشته شوند. نان های برشته را در بشقاب بگذارید.
۳٫ لوبیای پخته را در غذا ساز ریخته و به شکل پوره درآورید یا آنها را با چنگال له کنید. در تابه ای ۲ قاشق روغن زیتون ریخته و روی حرارت بگذارید.
۴٫ لوبیاها را به همراه کمی نمک و فلفل تابه افزوده و کمی روی حرارت تفت دهید. بعد از ۳-۲ دقیقه آنها را از روی حرارت بردارید و روی نان برشته بریزید و خوب پخش کنید.
۵٫ حالا بقیه روغن را در یک تابه نچسب ریخته، حرارت دهید. سیر و اسفناج را در تابه ریخته و با حرارت متوسط به مدت چند دقیقه تفت دهید. تا جایی که اسفناج ها آبشان را از دست بدهند و اصطلاحا جمع شوند.
۶٫ اسفناج ها را به گوشه ای از تابه برانید. دو عدد تخم مرغ را در قسمت خالی تابه بشکنید. صبر کنید تا سفیده ها کاملا سفت شوند. روی تخم مرغ کمی نمک و فلفل بریزید.
۷٫ اسفناج و سپس تخم مرغ های سرخ شده را روی نان گذاشته و روی آنها را با پنیر فتای خرد شده و گشنیز بپوشانید و با بقیه مواد داغ سرو کنید.