ارتباطات در فست فود

ارتباطات در فست فود

Categories: راه اندازی فست فود

هنر انتقال اثر بخش پیام، یکی از مهمترین شرایط لازم برای مدیران موفق در فست فود ها می باشد.چرا که برقرای ارتباط، شاهرگ حیاتی در کسب و کار فست فود می باشد. شما به عنوان یک مدیر فست فود ناچار به برقراری ارتباط های یک جانبه و دو جانبه با مشتریان، تامین کنندگان، پرسنل و سایر ذی نفعان یا ادارات دولتی می باشید.
اگر شما دارای قدرت ارتباطی قابل ملاحظه ای نیستید یا امکان افزایش این توانایی در شما وجود ندارد قطعا در زمان راه اندازی فست فود با مشکلات جدیی روبرو خواهید شد. عوامل مهمی در ارتباطات در فست فود برای مدیران فست فود نقش کلیدیی بازی می کند که می توان به عواملی چون وضعیت ظاهری، نوع گفتار و محتوی کلام اشاره نمود. این مهم از این جهت اهمیت پیدا می کند که شما هرگز نمی توانید با لباس های نامرتب و بوی ناخوشایندی که می دهید از محصول خوب و با کیفیت خودتان برای مشتریانتان تعریف نمایید. قطعا در این حالت مشتری احساس خوبی نسبت به غذاهای شما پیدا نخواهد کرد. یا شاید شما نتوانید یک پرسنل ناراضی را با نوع گفتار دشمنانه آرام نموده و یا بهره مناسبی از شرایط ببرید.
یکی از مهارت های مهمی که هر یک از مدیران فست فود باید به آن مجهز شوند مهارت خوب گوش دادن است. خوب گوش دادن کلید ادراک، فهم و تعقل ماست. اگر شما می خواهید دلایل خیلی از مشکلات موجود در فست فود خود را بدانید نیازمند این هستید که به دغدغه های پرسنل تان و همچنین گلایه های مشتریانتان خوب گوش کنید، گاهی از اوقات ما مدیرانی را در فست فود ها مشاهده می نماییم که آنقدر صحبت می کنند که هیچ وقتی برای شنیدن صحبت دیگران ندارند. البته گاهی شنیدن وجود دارد ولی بازخورد مناسبی یا برداشت صحیحی از مسلئه وجود ندارد به طور مثال مشتری از کیفیت نامناسب پیتزا ها صحبت می کند و در جواب مدیر می گوید آیا می خواهید قارچ پیتزای شما را بیشتر کنم که این نمونه مثال ها نشان دهنده این است که درک درستی از مسلئه برای مدیر وجود ندارد.
اگر شما خواهان ارتباطات خوب و موثر در فست فود هستید بهتر است دارای ویژگی های زیر باشید:

  • صداقت در گفتار و عمل: صداقت در گفتار و رفتار، نیت و عمل، دوستی و ارتباط با خود، و دیگران و در همه شئون زندگی یک ارزش اخلاقی و انسانی مهم به شمار می رود. اگر شما همیشه با صداقت در فست فود خود فعالیت نمایید اصول اخلاقی در فست فود شما نهادینه خواهد شد، بین شما و کارکنانتان مسائل شفاف و در کنار آن دوستانه خواهد گردید.
  • ضرورت ایجاد اعتماد:  همیشه سعی کنید تا حد قابل ملاحظه ای به مشتریان یا نیروهای خود اعتماد داشته باشید. زیرا این امر در اداره و راه اندازی یک فست فود امری لازم و ضروری است.
  • تعهد: با توجه به اینکه شما ارائه دهنده محصولات هستید با داشتن تعهد به کیفیت یا هر مورد دیگری که مورد توجه مشتریان شما می باشد، یا تعهد به پرسنل تان از جهت جبران زحمات آنها باعث رشد و شوکوفایی می گردید.
  • خیر خواهی نسبت به مردم: همیشه سعی کنید بهترین ها را برای مشتریان و افرادی که برای شما کار می کنند بخواهید زیرا این مهم به صورت های مختلف تاثیر بسزایی در کار شما خواهد داشت.

گروه IRANHFC  ( گروه فوق تخصصی تجهیز و راه اندازی فست فود و کافی شاپ) با ارائه و آموزش مهمترین اصول ارتباطی در اداره فست فود به شما کمک شایان ذکری در جهت اداره و توسعه فست فود تان خواهد کرد.