ابعاد دستگاه های فست فود

عباس حسینی IRANHFC

ابعاد دستگاه های فست فود

Categories: راه اندازی فست فود

یکی از روش های تهیه نقشه جانمایی تجهیزات  آشپزخانه چیدن دستگاه ها در برنامه AUTO CAD   می باشد. برای این کار شما نیازمند دانستن ابعاد دستگاه های فست فود می باشید.

بهترین حالت برای طرحی آشپزخانه فست فود مراجعه به دفتر گروه iranhfc  می باشد که بعد از بازدید از تجهیزات شما می توانید از کارشناسان مربوطه درخواست طراحی آشپزخانه را بنمایید.

به طور کلی ما در اینجا ابعاد برخی از دستگاه های پر کاربرد در آشپزخانه فست فود را برای شما لیست می کنیم.

ابعاد دستگاه های فست فود

خط مرغ کنتاکی

سرخ کن مرغ هنی پنی

طول ۱۰۲۹ میلیمتر
عرض ۴۵۷ میلیمتر
ارتفاع ۱۲۳۲ میلیمتر

البته زمانی که درب دستگاه باز می شود ارتفاع آن تا ۱۵۸ سانت نیز می رسد.

سرخ کن مرغ سوخاری هنی پنی اصلی ترین دستگاه در خط تولید مرغ کنتاکی می باشد. این دستگاه همانطور که از اسم آن مشخص است مسئول سرخ کردن مرغ می باشد. سرخ کن مرغ سوخاری هنی پنی به وسیله گاز پخت می نماید. البته بخش کامپیوتری آن نیازمند برق می باشد. شایان ذکر است در کشور ما ایران معمولا از مدل گاز سوز استفاده می نمایند، ولی در برخی از کشورها که سوخت گاز کمیاب است از مدل های الکتریکی استفاده می شود.

سرخ کن مرغ سوخاری هنی پنی جزء دستگاهای باریک و کم جا در فست فود می باشد.

ابعاد دستگاه های فست فود

دیس پلی مرغ سوخاری

طول ۱۵۰۰ میلیمتر
عرض ۷۵۰ میلیمتر
ارتفاع ۸۴۰ میلیمتر

دیس پلی برای گرم نگهداشتن و نشان دادن مرغ سوخاری استفاده می شود. با توجه به اینکه دیس پلی مرغ سوخاری به عنوان بک عمل می کند، یعنی مرغ و سایر فرآورده های سوخاری را از پشت می گذارند و از جلو برمیدارند، شما باید جلو و پشت دستگاه را خالی بگذارید، یعنی اصولا دیس پلی دستگاهی است که باید در مرکز قرار بگیرد، گاها مشاهده می شود در برخی از فست فودها به دلیل فضای کم دیس پلی را به دیوار تکیه می دهند که از کارایی این دستگاه کم می شود.

بردینگ مرغ سوخاری

طول ۱۵۰۰ میلیمتر
عرض ۹۰۰ میلیمتر
ارتفاع ۱۲۰۰ میلیمتر

  در ادامه مطلب ابعاد دستگاه فست فود به بردینگ می پردازیم. بردینگ برای آرد زدن و برد کردن مرغ کنتاکی استفاده می شود. این دستگاه معمولا کنار دستگاه مرغ سوخاری هنی پنی قرار می گیرد. البته مشخصات داده شده مربوط به بردینگ دولگن موتور دار می باشد.

مریناتور مرغ سوخاری

طول   ۴۶۰  میلیمتر
عرض ۷۵۰   میلیمتر
ارتفاع ۱۰۰۵ میلیمتر

مریناتور وظیفه سس زدن به مرغ یا اصطلاحا مرینیت یا مزه دار کردن مرغ را به عهده دارد. مریناتورها در دو مدل ساده و تحت خلا وجود دارند. اگر شما بخواهید که بعد از پخت مرغ شما آب نیاندازد، بهتر است که از مریناتور تحت خلا استفاده نمایید. البته مریناتور ساده کمی کوچکتر است.

مریناتورهای تحت خلا گروه IRANHFC  مجهز به کامپیوترهای پیشرفته می باشند.

ابعاد دستگاه های فست فود

خط برگر – ساندویچ

گریل زغالی برگر – استیک

الف)

طول  ۹۱۰  میلیمتر
عرض ۷۱۱  میلیمتر
ارتفاع ۳۸۵ میلیمتر

ب)

طول   ۶۱۰  میلیمتر
عرض  ۷۱۱  میلیمتر
ارتفاع ۳۸۵   میلیمتر

دستگاه گریل وظیفه کباب کردن برگر یا استیک را به عهده دارد. معمولا در این دستگاه از زغال های صنعتی استفاده می نمایند. همانطور که می بینید ارتفاع این دستگاه کوتاه است و برای کار با آن باید ارتفاع را افزایش دهیم. معمولا ارتفاع این دستگاه ها را با میز کارهای استیل افزایش می دهند. البته معمولا از میز کار با ارتفاع ۶۵ سانتیمتر یا ۶۵۰ ملیمتر استفاده می نمایند. در بالا دو مدل پر کاربرد آن برای شما آورده شده است.

راه اندازی فست فود

صفحه چدن برگر – استیک

الف)

طول  ۹۱۰  میلیمتر
عرض ۷۴۵  میلیمتر
ارتفاع ۳۸۵ میلیمتر

ب)

طول   ۶۱۰  میلیمتر
عرض  ۷۴۵  میلیمتر
ارتفاع ۳۸۵   میلیمتر

دستگاه صفحه چدن مسئول پخت محصولاتی است که می خواهیم در روغن تف بدهیم یا جویسی برداریم. همانطور که می بینید ارتفاع این دستگاه کوتاه است و برای کار با آن باید ارتفاع را افزایش دهیم. معمولا ارتفاع این دستگاه ها را با میز کارهای استیل افزایش می دهند. البته معمولا از میز کار با ارتفاع ۶۵ سانتیمتر یا ۶۵۰ ملیمتر استفاده می نمایند البته شاید شما بگویید که میز این دستگاه با توجه به ۳۳ میلیمتر بزرگتر بودن نسبت به گریل باز هم در ارتفاع ۶۵۰ ملیمتر ساخته شده است ، در جواب باید بگوییم تا هفت سانت دستگاه قابلیت ریگلاژ دارد. در بالا دو مدل پر کاربرد آن برای شما آورده شده است. البته در برخی از فست فود ها یا رستورانها به جای میز زیر گریل و صفحه از فریزر های کشویی استفاده می نمایند.

چهار شعله

طول   ۶۱۰  میلیمتر
عرض  ۷۱۰  میلیمتر
ارتفاع ۳۲۰   میلیمتر

دستگاه چهار شعله برای پخت انواع سس ها و آماده سازی مواد مورد نیاز در ترکیبات غذا ها استفاده می شود. همانطور که حتما متوجه شدید این دستگاه نیز به میز نیاز دارد.

سرخ کن سیب زمینی اسکوفیر

طول   ۳۹۴  میلیمتر
عرض  ۷۶۰  میلیمتر
ارتفاع ۸۸۵   میلیمتر

سرخ کن سیب زمینی وظیفه سرخ کردن سیب زمینی، پیاز حلقه ای، چیکن استریپس،  ناگت، هات داگ، فیله ماهی و … بجز مرغ سوخاری را به عهده دارد. گاها از ما پرسیده می شود که آیا سرخ کن سیب زمینی می تواند مرغ سوخاری بدهد. در پاسخ باید بگوییم که این دستگاه قابلیت پخت مرغ را ندارد، زیرا فاقد توان حرارتی بالا، برنامه های پخت متنوع و … می باشد. اگر شما از سرخ کن سیب زمینی به جای سرخ کن مرغ هنی پنی می خواهید برای تهیه مرغ سوخاری استفاده نمایید، به کیفیت لازم نخواهید رسید ولی اگر چاره ای ندارید از سرخ کن اسکوفیر استفاده نمایید.

ابعاد دستگاه های فست فود

خط  پیتزا

فر پیتزا

فر پیتزای صندوقی وارداتی توسط گروه IRANHFC

الف) یک طبقه

طول   ۱۴۵۰  میلیمتر
عرض  ۱۰۲۰  میلیمتر
ارتفاع ۷۱۰    میلیمتر

ب) دو طبقه

طول   ۱۴۵۰  میلیمتر
عرض  ۱۰۲۰  میلیمتر
ارتفاع ۱۴۴۰  میلیمتر

ج) سه طبقه

طول   ۱۴۵۰  میلیمتر
عرض  ۱۰۲۰  میلیمتر
ارتفاع ۱۷۵۰  میلیمتر

فر های پیتزای ریلی

لینکولن

الف) مدل ۱۴۵۶

طول   ۱۹۸۰ میلیمتر
عرض  ۱۴۷۰  میلیمتر
ارتفاع ۱۳۲۰  میلیمتر

ب) مدل ۱۱۵۴

طول   ۱۴۴۰ میلیمتر
عرض  ۱۰۰۰  میلیمتر
ارتفاع ۱۰۵۰  میلیمتر

البته فرهای بسیار زیادی در مدل های مختلف موجود می باشد که درج ابعاد آنها از حوصله این مبحث خارج می باشد.

برخی از تجهیزات از جمله یخچال و فریزر و سازه های استیل با ابعاد مورد نیاز شما توسط کارخانه IRANHFC  برای شما ساخته خواهد.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر شما می توانید با مراجعه حضوری از کارشناسان گروه IRANHFC  کمک بگیرید.