آیا پسته برای شما خوب است؟

آیا پسته برای شما خوب است؟

Categories: راه اندازی فست فود

مردم برای حداقل ۹۰۰۰ سال از پسته استفاده کرده اند پسته یکی از قدیمی ترین درختان آجیل می باشد. گفته می شود که پسته یک انتخاب معمول در میان مسافران، مخصوصاً مسافران جاده ابریشم بوده است پسته در واقع دانه به دست آمده از میوه متعلق به خانواده Anacardiaceae می باشد
این گیاه گسترده، پر پشت و دوپایه است و اعتقاد بر این است که از رشته کوه های غرب آسیا و منطقه ترکیه سرچشمه گرفته است. با این حال، محبوب ترین انواع برای اهداف تجاری در منطقه کرمان رشد می کند. پسته یک نوع آجیل که اغلب به دلیل کالری و محتوای چربی بالا به غلط آن را بد می دانند. اما مانند سایر آجیل ها، پسته حاوی چربی های سالم و برخی از ویژگی های بسیار با کفیت است. پسته، به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم، می تواند سطح آنتی اکسیدان در خون افراد بزرگسال با کلسترول بالا را افزایش دهد.
در یک مطالعه توسط پنی کریس گفت: منافع پسته، در کاهش چربی ها و لیپوپروتئین، ( یک عامل خطر برای بیماری های قلبی ) است
منافع سلامتی پسته
پسته، مانند بسیاری از آجیل ها، پر پروتئین و دارای چربی ها مفید می باشد. در حالی که آنها در کالری از بسیاری از میوه ها و سبزیجات بالاتر هستند ترکیب مواد مغذی آنها را یک انتخاب خوب برای یک رژیم غذایی متعادل می سازد.
پسته دارای کلسترول آزاد و حاوی ۱٫۵ گرم چربی اشباع است. بسیاری از چربی های موجود در آنها اشباع شده است مانند “چربی خوب” که در چیزهایی مانند روغن زیتون پیدا می کنید. پسته همچنین حاوی اسیدهای چرب امگا ۳، که دارای چربی با کیفیت بالا است.
آجیل به خوبی برای قلب، سالم شناخته شده و پسته هیچ تفاوتی ندارد. مطالعات نشان می دهد که خوردن پسته می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را با کاهش سطح LDL و یا کلسترول “بد” کاهش می دهد.
محققان در مجله شماره ۲۰ ماه مه تغذیه نوشتند که پسته دارای لوتئین، بتا کاروتن و گاما توکوفرول بالایی نسبت به سایر دانه ها می باشد.
بتا کاروتن پیش ساز ویتامین A و گاما توکوفرول نوعی شایع از ویتامین E است. لوتئین در سبزیجات برگ سبز تیره یافت می شود و در بینایی و سلامتی پوست مهم است. هر سه ترکیبات ویتامین های محلول در روغن می باشند.
پسته منبع غنی از انرژی است. ۱۰۰ گرم از دانه ۵۵۷ کالری دارد. علاوه بر این، مقدار خوبی از اسیدهای چرب اشباع نشده مونو مانند اسید اولئیک و آنتی اکسیدان ها را دارد. مصرف منظم پسته در رژیم غذایی ممکن است به کاهش کل کلسترول و همچنین کلسترول بد کمک می کند و سبب افزایش سطح کلسترول خوب HDL در خون می شود. مطالعات پژوهشی نشان می دهند که رژیم غذایی مدیترانه ای سرشار از فیبر در رژیم غذایی، اسیدهای چرب غیر اشباع منو و آنتی اکسیدان ها می باشد که می تواند به کاهش بیماری عروق کرونر و خطر سکته مغزی کمک کند.
پسته انباری از مواد معدنی مانند مس، منگنز، پتاسیم، کلسیم، آهن، منیزیم، روی و سلنیوم می باشد. ۱۰۰ گرم آجیل ۱۴۴٪ از نیاز روزانه توصیه شده مس را فراهم می کند. مس یک ماده معدنی کمیاب ضروری است که در انتقال عصبی، سوخت و ساز بدن و همچنین سلول های قرمز خون ( RBC ) مورد نیاز است.
پسته و کاهش وزن
تحقیقات نشان داده است که چربی موجود در پسته احتمالاً به طور کامل توسط بدن انسان جذب نمی شود. پژوهش ها نشان می دهد پسته در هر وعده ۳۰ گرم دارای ۱۶۰ کالری است یک مطالعه نشان می دهد بر خلاف تصور نادرست، پسته نقش مفیدی در یک رژیم غذایی سالم دار.د
شواهد خوبی وجود دارد که آجیل می تواند نقش مهمی در کاهش وزن بازی کند. بررسی مطالعات به این نتیجه رسیدند که خوردن پسته به عنوان میان وعده می تواند به شما در کنترل وزن بدن خود کمک کند چرا که آنها سبب احساس سیری و حاوی مقدار خوبی از فیبر می باشند.