آیا موز چاق کننده است؟

آیا موز چاق کننده است؟

Categories: راه اندازی فست فود

موز یکی از محبوب ترین میوه ها در ایالات متحده است دلیل این است که نه تنها دارای مواد مغذی متراکم است بلکه بسیار مقرون به صرفه است و در طول سال در دسترس است متاسفانه، شایعات دروغ در مورد ارزش غذایی موز که آن چاق کننده است وجود دارد و تعداد زیادی از مردم فکر می کنند که آنها چاق کننده هستند در حالی که این درست است که شما می توانید بیش از حد از یک چیز خوب مانند موز استفاده نمایید در حالی که موز چاق کننده نیست.
 
ارزش غذایی موز
هنگامی که از آن به عنوان میان وعده های سالم استفاده می شود موز واقعاً مقرون به صرفه است موز دارای منابع زیادی از فیبر در رژیم غذایی، مواد معدنی مانند پتاسیم و منیزیم و منبع خوبی از ویتامین های دیگر مانند ویتامین های A و C می باشد.
کربوهیدرات
۲۷ گرم
کالری
۱۰۵
فیبر
۳٫۱ گرم
پروتئین
۱٫۳ گرم
پتاسیم
۴۲۲ میلی گرم
منیزیم
۳۲ میلی گرم
این تصور که موز چاق کننده است از تصورات غلط در مورد آب و قند آن است در هر وعده، یک موز به اندازه خربزه یا انگور آب ندارد موز متوسط نیز شامل حدود ۱۴٫۵ گرم قند است با این حال، بر خلاف قندی که شما ممکن است به غذا و یا قهوه اضافه کنید قند در میوه یک ماده طبیعی است و برای اکثر رژیم های غذایی در حد اعتدال ایمن است.
دستورالعمل مخلوط موز
در قدیم از موز به عنوان یک میان وعده بزرگ و یا حتی به عنوان یک ابزار برای بازیابی پس از تمرین ورزشی استفاده می شد سعی کنید از مخلوط  موز طبق دستور العمل های زیر استفاده کنید.
مخلوط موز
این دستور غذایی سریع و آسان است و ترکیبی از شیر، موز و کمی عسل را در یک مخلوط کن با یخ ترکیب کنید و برای خاصیت نیروبخشی موز استفاده کنید.
اسموتی COLADA موز
هنگامی که شما یک نوشیدنی colada سنتی با طعم استوایی بدون الکل می خواهید این اسموتی مناسب است این دستور غذایی شامل یک موز همراه با آب آناناس، یخ و ماست با طعم نارگیل است.
هویج موز و کلوچه گردویی
این دستور غذایی برای شش کلوچه طراحی شده است برای یک صبحانه سریع و سالم استفاده می شود این کلوچه در دیابت نیز مناسب است.
اسموتی PBB
این دستور غذایی که شامل کره بادام زمینی طبیعی و موز می باشد در دوران کودکی برای رشد مناسب است عسل، شیر کم چرب و عصاره وانیل برای سلامتی اضافه کنید این یک وعده غذایی کامل که شما را تا ناهار حفظ خواهد کرد.
از موز در حد اعتدال مصرف نمایید
موز همه کاره و برای استفاده در انواع دستورالعمل های سالم وجود دارد با این حال، مانند هر غذای دیگری از موز به بهترین وجه در حد اعتدال لذت ببرد یک رژیم غذایی متنوع برای گرفتن تمام مواد مغذی که شما نیاز دارید مهم است بنابر این مطمئن شوید که شما تعادل در انتخاب خود با دیگر میوه های مغذی مانند سیب و انواع توت ها رعایت می نمایید.
نگرانی هایی در خوردن موز وجود دارد که مصرف بیش از حد موز می تواند به پتاسیم بالا و یا هیپرکالمی منجر شود بدن شما نیاز به پتاسیم برای انجام تعدادی از توابع، از جمله مدیریت فشار خون دارد یک موز متوسط بسته به اندازه حاوی ۲۹۰ تا ۵۴۴ میلی گرم پتاسیم است این بسیار پایین تر از مقدار توصیه شده روزانه ۳۵۰۰ میلی گرم از طرف غذا و داروی آمریکا است مگر در مواردی که شما مبتلا به هیپرکالمی، بیماری کلیوی و یا یکی دیگر از نگرانی های سلامتی مرتبط باشید
در انتهاء: تا زمانی که شما در حد کالری روزانه مصرف کنید موز چاق کننده نیست.