آلفاجورس شیرینی پرو

آلفاجورس شیرینی پرو

Categories: راه اندازی فست فود

مواد لازم
• ۸۰۰ گرم شیر غلیظ
• ۴ پیمانه آرد کامل
• ¼ پیمانه شکر قنادی
• دو قاشق غذاخوری شکر قنادی
• ۱٫۵ پیمانه کره آب شده
• نصف پیمانه آب
طرز تهیه
۱٫ برای تهیه Dulce de Leche، شیر غلیظ را به طور غیرمستقیم روی حرارت ملایم قرار دهید. یعنی شیر را داخل قابلمه بریزید و آن را روی قابلمه ای از آب در حال جوش قرار دهید. در قابلمه را ببندید. البته هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آن را هم بزنید تا شیر غلیظ و رنگ آن عوض شود. شیر را باید حدود ۵ ساعت به این حالت غلیظ کنید. سپس از روی حرارت بردارید و با قاشق چوبی هم بزنید تا کمی نرم شود.
۲٫ شیر را داخل کاسه بریزید و چندین ساعت در یخچال بگذارید. باید حدود ۱ ¾ پیمانه از این شیر در اختیار داشته باشید.
۳٫ کف سینی فر یک لایه کاغذ روغنی قرار دهید و کنار بگذارید.
۴٫ در یک کاسه بزرگ، آرد و شکر قنادی را با یکدیگر مخلوط کنید. در غذاساز، آرد، شکر و کره را با یکدیگر هم بزنید تا مایه یکدستی حاصل شود. سپس، به تدریج آب اضافه کنید و ۲۰ ثانیه هم بزنید تا خمیر لطیفی به دست بیاید. خمیر را گلوله کنید و داخل کیسه پلاستیکی حدود یک ساعت در یخچال قرار دهید.
۵٫ فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. روی سطح صاف، آرد بپاشید و خمیر را با وردنه باز کنید. با کمک کاتر شیرینی‌پزی یا قالب، خمیر را به شکل دایره های کوچک برش بزنید. روی نیمی از آنها شکر دانه درشت بپاشید.
۶٫ آنها را حدود ۱۵ دقیقه در فر بپزید تا طلایی شوند. آنها را از فر خارج کنید و کنار بگذارید تا خنک شوند. سپس یک قاشق چایخوری از dulce de leche را روی شیرینی هایی که شکر ندارند قرار دهید. سپس یک لایه از شیرینی های شکردار را روی آن قرار دهید. همین کار را با بقیه مواد تکرار کنید.
۷٫ این شیرینی را می توانید حدود ۳ روز در یخچال نگهداری کنید.