هزینه دکوراسیون فست فود


هزینه دکوراسیون فست فود چقدر است؟

این سوالی است که معمولا سرمایه گذاران یا راه اندازان فست فود از ما می پرسند. با توجه به اینکه در کشور عزیزمان ایران ساخت و ساز یک شغل عمومی به شمار می آید و در جرگه شغل های تخصصی قرار نمی گیرد اکثر کسانی که قصد راه اندازی فست فود و رستوران را دارند دستی بر آتش ساخت و ساز و دکوراسیون نیز دارند.

هزینه دکوراسیون فست فود یا رستوران یکی از هزینه ای اصلی در مرحله راه اندازی می باشد. اگر بخواهیم در مورد چگونگی و شرایط هزینه کرد در فست فود و رستوران بپردازیم باید موارد زیر را در نظر بگیریم:

  • هزینه دکوراسیون در فست فود یا رستوران را نمی توان با یک پارامتر مشخص محاصبه کرد. گاها در ساخت و ساز منازل متر مربع تعیین کننده قیمت است به طوری که شما با داشتن متر مربع می توانید قیمت ساخت را محاسبه نمایید. استفاده از متریال با کیفیت مقداری هزینه های شما را بالاتر خواهد برد. ولی در محاسبه دکوراسیون فست فود یا رستوران چنین اعدادی را ما نداریم. زیرا در برآورد هزینه دکوراسیون فست فود و رستوران اولین آیتم طراحی است. یعنی شما با بررسی ۳DMAX می توانید در مورد آینده پروژه صحبت کنید و به صورت تقریبی هزینه ها را محاسبه نمایید. هر چند با داشتن نقشه و طراحی سه بعدی برآورد دکوراسیون کاری سخت و با دقت پایین است، ولی این موضوع یکی از مواردی است که می توان به آن استناد نمود و حداقلی از شاخص ها را به شما خواهد داد.
  • وضعیت قبلی مغازه نیز یکی از موارد ایست که شما برای محاسبه هزینه دکوراسیون فست فود یا رستوران به آن نیاز دارید. گاها مغازه ای که برای راه اندازی فست فود یا رستوران در نظر گرفته اید آنقدر قدیمی می باشد که نیازمند در نظر گرفتن سازه های تقویتی نیز می باشد. به طور مثال ما در یکی از پروژه ها به دلیل اینکه ساختمان فرسوده و قدیمی بود مبلغ شصت میلیون تومان برای تقویت سازه هزینه کردیم. این هزینه برای ساختمان هایی که مدت زمان خیلی زیادی از عمر آنها نمی گذرد قطعا وجود ندارد. اصولا ساختمان های نوساز هزینه پایین تری نسبت به ساختمان های قدیمی دارند.
  • گاها برخی از مغازه ها در مرحله سفت کاری اجاره داده می شوند. اگر شما بتوانید از این مغازه ها برای راه اندازی فست فود و رستوران خود استفاده نمایید می توانید با هماهنگی های لازم از موجر بخواهید که بر اساس ماهیت کسب و کار شما اقدام به ساخت مراحل بعدی نماید.

هزینه دکوراسیون برای فست فودها و رستوران هایی که از املاک تجاری استفاده می نمایند بسیار مهم می باشد. زیرا بعد از اتمام مدت قرارداد یکی از هزینه هایی که قابل بازگشت نیست یا از بازگشت پذیری سختی برخوردار است هزینه دکوراسیون می باشد. و به همین دلیل افرادی که برای راه اندازی فست فود یا رستوران خود از مغازه اجاره ای استفاده می نمایند روی هزینه دکوراسیون فست فود یا رستوران بسیار حساس می باشند.

گروه IRANHFC ارائه کننده خدمات دکوراسیون به فست فودها و رستوران ها

تهیه شده توسط گروه IRANHFC