نقش خلاقیت در راه اندازی فست فود


نقش خلاقیت در راه اندازی فست فود

بی تردید یکی از عواملی که باعث رشد و توسعه هر کسب و کاری می گردد، نوآوری و خلاقیت می باشد که در شرایط کنونی که بازار فست فود به شدت رقابتی است خلاقیت نقشی حیاتی دارد. این خلاقیت می تواند در منو شما باشد به طور مثال شما می توانید از متریال خاص و جذاب استفاده نمایید یا رنگ بندی غذاهای شما زیبا باشد زیرا اولین چیزی که در فست فود از غذا مشتری می بیند رنگ غذا می باشد، سپس بو و بعدا طعم غذا و یا خلاقیت می توانید در سرویس دهی و یا هر جای مناسب دیگر یاشد. در اینجا قصد داریم به یکی از تجریه های خود اشاره نماییم:

ما با ایجاد یک حرکت خلاقانه و نوآورانه سبب ایجاد حسی متفاوت و لذت بخش برای یکی از برند های  مطرح فست فود در تهران گشته ایم.

در آن سالها هوای تهران در یکی از تابستانها خیلی گرم و طاقت فرسا بود. معمولا فست فودها یا رستوران ها به دلیل باز شدن بیش از حد درهای اتوماتیک از سیستم مناسب سرمایشی برخوردار نبودن.

ما با توجه به اصل لحظه اول، بالای درب مغازه  پرده  هوا که مجهز به سیستم سرمایشی بود قراردادیم، که با ورود مشتری به داخل فست فود همراه با باز شدن در، سرمایی مطبوع به آنها می وزید که باعث ایجاد یک حس خوب و مطبوع برای شان می شد که همراه با پخش موسیقی زیبا و میزان لوکس نور مناسب باعث ایجاد یک حالت خاص برای مشتری می گردید. این کار آن روزها جزو حرکات نوآورانه و خلاقانه در فست فودها بود. این اقدام نه چندان هزینه بر و خاص باعث بالارفتن سطح رضایت مشتریان ما شده بود.

این روزها در بازارهای رقابتی بی تردید هر کسب وکاری بدون خلاقیت با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد. البته این حساسیت در کسب و کار راه اندازی فست فود دو چندان پر اهمیت می باشد.

معنای خلاقیت چیست؟

در این تعریف مفهوم نو محور اصلی تعریف را در بر می گیرد و با توجه به آن، برای دیگران توقع و انتظار ایجاد می شود. اما باید دانست که ممکن است یک راه حل، یک فکر و یا یک مفهوم برای دیگران جدید نباشد و لیکن برای خود شخص خلاق، جدید و نو باشد. پس جدید بودن نسبت به خود شخص مهم است نه نسبت به دیگران.

با این بیان معلوم می شود که همه انسانها بنا به اصل تفاوت های فردی که دارند، دارای خلاقیت و نوآوری هستند و نباید تصور کرد که خلاقیت منحصر به افراد تیزهوش و با استعداد است. فقط مهم شکوفایی این استعدادهاست. این از حکمت خداوند است که همه افراد بتوانند در یک رشته دارای خلاقیت باشند و هرکدام از طریقی به جامعه بشری خدمت نمایند.

خلاقیت مقدمه ظهور استعدادها و ذوق‌هاست و باب آن برای همه بشر باز است، مهم شناختن خود و حرکت به سمت این دریچه است.

خلاقیت را می توان دیدن چیزها از یک منظرغیرمعمولی و نو، توجه به مسائل از زاویه ای که هیچ کس دیگر نمی بیند و سپس ارائه رهیافت های جدید، غیرمعمولی و اثر بخش دانست.

از تعریف بالا معلوم می شود که در مورد مفهوم خلاقیت توافق عمومی وجود ندارد. خلاقیت را می توان تولید اندیشه، راهکار و مفاهیم غیرمعمول دانست که از دیدن، الهام گرفتن و تشابه سازی مخصوص حاصل می شود. ممکن است نتیجه ای منفی و یا مثبت داشته باشد حتی سرودن یک بیت شعر بی همتا.

تفاوت نوآوری یا ابداع با خلاقیت

ابداع، به معنی نوآوری و توانایی ایجاد یک فکر و چیز نو بوده و در ظهور اولیه خلاقیت موثر است. ظهور اولیه ابداع در عالم ماده و حس است. با توجه به این موضوع، به کارگیری خلاقیت را ابداع می گویند.

خلاقیت به معنای توانایی ترکیب ایده ها در یک روش منحصربه فرد یا ایجاد پیوستگی بین ایده هاست ولی نوآوری، فرآیند اخذ ایده خلاق و تبدیل آن به محصول، خدمات و روش های جدید عملیات است.

البته خلاقیت و نوآوری چنان به هم تنیده اند که شاید به دست آوردن تعریفی مستقل از هر کدام دشوار باشد، اما برای روشن شدن ذهن می توان آنها را به گونه ای مجزا از هم تعریف نمود. خلاقیت پیدایی و تولید یک فکر نو است در حالی که نوآوری عملی ساختن آن اندیشه است.

در واقع ابداع، ماحصل حرکتی است که نقطه آغازین آن خلاقیت و حیطه فکر بوده و یا با به کارگیری تجارب دیگر به صورت یک پدیده نوظهور، آشکار گردیده است. در کل می توان گفت ابداع بدون خلاقیت، بی مفهوم بوده و لیکن خلاقیت بدون ابداع قابل تصور است.

به عبارتی نماد ظاهری خلاقیت، نوشته یا گفتار و یا یک فکر است که مقد مه ابداع بوده و آن را به صورت یک پدیده یا شیء ظاهر می کند. به عبارتی دیگر تلاش های خلاقیت، وسیله ای برای نوآوری است. هم چنین خلاقیت یک فعالیت فکری و ذهنی است و بیشتر جنبه عملی دارد.

همان گونه که ظهور و بروز هر کاری و پیدایش هرچیزی زمینه و پیش نیازهایی دارد، خلاقیت هم همین گونه است. پیش نیازهای خلاقیت عبارت اند از: هدف، انگیزه، تخیل، تفکرخلاق، هوش، پشتکار، دانش و مهارت و فضای خلاق.

خصوصیات افراد خلاق

۱-فرد خلاق دائما در تلاش و اندیشه است.

۲- برای تجربه جایگاه ویژه ای قایل است و به علت موفقیت ها و شکست ها می اندیشد نه به اثر آنها.

۳-فکر کردن در آرامش را برای خود استراحت تلقی می کند.

۴- فرد خاق به هر پدیدهای از دیدگاه ها و جوانب مختلف نگاه می کند و معمولا به شرایط موجود رضایت نمی دهد.

۵- فرد خلاق کنجکاو و پرسشگر است، پیرامون یک موضوع یا پدیده سوال های متعددی را خلق می کند و از افراد آگاه ومتخصص می پرسد.

۶-درصدد بهترین راه حل ها یا کمترین هزینه فکری، زمانی و مالی است.

۷-  به مسایل، موقعیت، اشیاء و چیزهایی دقت می کند که از دید دیگران مورد غفلت قرار گرفته و درباره آنها فکر و نظر جدیدی ارایه می دهد.

شاید بتوان خلاقیت را توانایی خلق ایده های جدید دانست. برخی آنرا توانایی هستی بخشیدن به پدیده ای جدید تعریف نموده اند و عده ای دیگر آنرا نه به عنوان توانایی بلکه به عنوان فرایند روانشناختی یا فرایند هایی که از طریق آنها محصولات جدید و ارزشمند خلق می شوند، تعریف کرده اند.

نوآوری: ارایه محصول ، فرایند، خدمات جدید به بازار می باشد و خلاقیت نیروی است که در پس نوآوری نهفته است.

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که؟
منشا خلاقیت چیست؟ آیا خلاقیت و نوآوری به نوع موقعیت جغرافیایی و نژاد بستگی دارد؟ یا اکتسابیست؟ و یا ترکیبی از آنها؟
آیا خلاقیت در ذات همه وجود دارد یعنی باید خلاقیت را به عنوان یک استعداد بالقوه در نظر بگیریم که برای شکوفایی آن باید شرایط لازم ایجاد شود؟
بدون توجه به پاسخ هر یک از سوالات بالا می توانیم موارد گوناگونی را ذکر کنیم که قابلیت خلق ایده های جدید را دارند.

  • خلاقیت در  ارائه سرویس در سالن فست فود( برخی از فست فود ها یک لیوان خالی به شما می دهند که می توانید به میزان دلخواه قبل از آماده شدن غذای خود بادام زمینی بردارید)
  • خلاقیت در ارائه سرویس بیرون بر یا همان دلیوری در فست فودها
  • خلاقیت در نحوه سفارش گیری در فست فودها
  • خلاقیت در زمان ورود مشتریان به فست فود که می تواند بسیار تاثیر گذار باشد
  • خلاقیت در سرو غذاها
  • خلاقیت در لباس پرسنل
  • ….

افرادی که قصد راه اندازی یک فست فود، پر از خلاقیت را دارند باید در مرحله مقدماتی یک دفترچه کوچک تهیه کنند و نکاتی را احساس می کنند باعث پوشش یک نیاز می شود را به آن اضافه کنند.