دکوراسیون سنتی فست فود و رستوران


دکوراسیون سنتی فست فود و رستوران

گاها برخی از افراد در دنیای مدرنیته برای رجوع به اصل خویش ترجیح می دهند غذای خود را در محیطی سنتی و قدیمی صرف کنند. اگر شما بخواهید که در مجموعه خود به این نیاز مشتریان به نحو شایسته و بایسته پاسخ دهید توجه به موارد زیر می تواند جالب توجه باشد.

  • در رستوران های مدرن برای سرو غذاها معمولا از ظروف چینی یا ارکوپال استفاده می نمایند، اگر شما به دنبال این هستید که سنت کهنه ایرانی را زنده نمایید می توانید از ظروف سفالی، ظروف سفالی با لاک آبی یا چینی هایی با گل های قرمز استفاده کنید.
  • فرش یکی از مهمترین شاخصه های دکوراسیون ایرانی می باشد. شما می توانید از تابلو فرش های مناسب استفاده کنید یا از تخت هایی که با فرش یا گلیم و جاجیم پوشیده شده اند استفاده نمایید.
  • هر جایی که فضا به شما اجازه می دهد از جمله تو رفتگی شما می توانید طاقچه در آورده و در آن گلدان هایی از جنس سفال گذاشته و با گل های اصیل ایرانی آنها را پوشش دهید.
  • استفاده از پنجره های رنگی می تواند حس کاملا سنتی را در مجموعه های ایرانی برای مخاطب زنده کند. پنجره هایی با شیشه های سبز، زرد و آبی ..
  • می توانید میزهای خود را با ترمه های دست دوز ایرانی تزئین کنید، هر چند قیمت دکور تمام شده در این حالت ممکن است برای شما بالا برود ولی تداعی گر پارچه های زیبا و اصیل ایرانی می باشد.
  • اگر در مجموعه خود اقدام به سرو چای می نمایید هرگز سماورهای زغالی را فراموش ننمایید، گاها مشاهده می شود در برخی از رستوران های سنتی ایرانی برخلاف هزینه های سنگینی که برای القای حس سنتی ایرانی شده است در فلاکس های معمولی اقدام به سرو چای با قیمت های بالا می نمایند.
  • رنگ قرمز لاکی را فراموش نکنید، شما می توانید این رنگ را از آجر ها بگیرید. اصولا دکوراسیون سنتی ایرانی همراه با یک گرمی خاصی هست. استفاده از رنگ های گرم جزء انکار ناپذیر دکوراسیون سنتی ایرانی می باشد.
  • شما می توانید اشعار بسیار زیبای فارسی را با خط نستعلیق در قاب های گره دار استفاده نمایید.
  • شما می توانید از وسایل تزئینی سنتی که بسیار گسترده و فراوان نیز می باشند استفاده نمایید گاها برخی از آنها بسیار جذاب هستند.

به طور کلی دکوراسیون سنتی ایرانی دارای گرمی و صمیمیت خاصی می باشد. گاها مشاهده می شود در برخی از فست فود ها یا رستوران های ایتالیایی نیز اقدام به استفاده از دکوراسیون سنتی ایرانی می نمایند که خالی از لطف نمی باشد.

البته در مکان های توریست خیز این نقش و نگارها می تواند بسیار جالب و جذاب باشد. زیرا برای کسانی که برای اولین بار به این نقش و نگارها خیره می شوند جذابیتی وجود دارد که ممکن است برای ما وجود نداشته باشد. ولی نسل جدید نیز با این تصاویر و صحنه ها خیلی آشنا نیستد شما می توانید با طراحی مجموعه فست فود یا رستوران خود  به سبک سنتی ایرانی گامی بلند در راستای زنده نگه داشتن این سبک دکوراسیون نمایید.

تهیه شده توسط گروه IRANHFC