دکوراسیون داخلی فست فود به شیوه مینیمالیسم


دکوراسیون داخلی فست فود به شیوه مینیمالیسم

یکی از سبک ها در طراحی و اجرای دکوراسیون فست فود یا رستوران استفاده از سبک های مینیمالیسم است. از ویژگی های بارز این سبک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • استفاده از رنگ های سرد مثل سفید و آبی
  • فضاهای باز و خلوت
  • نور پردازی طبیعی
iranhfc
iranhfc

 

این سبک دکوراسیون با توجه به خلوتی خاصی که دارد باعث ایجاد آرامش و نظم می گردد. البته برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که زیبایی در سادگی است.

این سبک دکوراسیون به کسانی که از مکان های استیجاری استفاده می کنند پیشنهاد می گردد. زیرا هم طراحی ساده ای دارد و هم هزینه کمی برای اجرا به خود اختصاص می دهد. و از طرف دیگر در مدت زمان کوتاهی اجرا می گردد.

هر یک از ویژگی های بالا در راه اندازی فست فود یا رستوران نقشی کلیدی دارد. زمان در راه اندازی فست فود یا رستوران هم بار هزینه ای دارد و هم بار انگیزشی. به فرض مثال بعد از این که شما مغازه را گرفتید ، مدت زمانی را نیاز دارید برای بازسازی و دکوراسیون. گاها در برخی از موارد شما از تنفس لازم برای بازسازی برخوردار نیستید. به همین ترتیب شما روزانه با دو هزینه روبرو خواهید بود. یکی هزینه بازسازی و دیگری هزینه اجاره که می تواند در شهرهای بزرگ بسیار زیاد باشد هست.

استفاده از سبک دکوراسیون داخلی فست فود به شیوه مینیمالیسم می تواند کمک های متعددی به شما کند. وقتی هزینه دکوراسیون شما خیلی بالا نباشد، شما می توانید بعد از مدت زمان مشخصی آن را تغییر دهید. اصولا مردم از رستوران ها و فست فود ها خسته می شوند. این خستگی ممکن است به دلایل مختلفی همچون دکوراسیون یا غذاها باشد. مردم عصر امروز ما عاشق تنوع هستند. به همین ترتیب شما باید نیازهای آنها را پوشش دهید. اگر شما نسبت به خواسته ها و نیازهای مشتریانتان بی تفاوت باشید به تدریج آنها شما را فراموش خواهند کرد. به همین دلیل ما پیشنهاد میکنیم که شما از سبک های مینیمالیسم در طراحی دکوراسیون خود استفاده نمایید. زیرا بعد از مدت زمان مشخصی می توانید تغییر دکوراسیون داده و تنوعی برای مشتریان و خودتان به ارمغان آورید.

iranhfc
iranhfc

 

البته هیچ قاعده کلی وجود ندارد که در این سبک شما نمی توتنید به برخی از جزئیات دست بزنید. به طور مثال شما می توانید از روی نور سرد به روی نور گرم بروید. ولی سعی کنید که اصول مینیمالیسم را نشکنید. البته تغییر در نور می تواند قابل اجرا باشد ولی سادگی اصل غیر قابل تغییر در سبک مینیمالیسم می باشد.

در راه اندازی فست فود یا رستوران نباید هدف فقط اجرای پروژه باشد، زیرا توجیه اقتصادی پروژه بسیار اهمیت دارد. اگر شما هزینه اجرای پروژه را بسیار بالا ببرید گاها پروژه از توجیه اقتصادی خارج می گردد و زیان ده می شود. البته سرمایه گذاری در تجهیزات می تواند به درآمد مستقیم منجرب شود، لذا برای این مهم خیلی نمی تواند صرفه جویی را توصیه نمود ولی در مورد دکوراسیون این مهم قابل کنترل می باشد.

در نتیجه ما دکوراسیون داخلی فست فود به شیوه مینیمالیسم را برای کسانی که در زمان و هزینه محدودیت دارند پیشنهاد می کنیم.

تهیه شده توسط گروه تخصصی تجهیز و راه اندازی فست فود، رستوران و کافی شاپ iranhfc