بهترین ویتامین ها برای رشد مو


داشتن موی سر پر و زیبا، ممکن است یک هدف قابل دسترسی برای مردانی باشد که از ریزش مو رنج می برند و یا از نازک شدن مو یا از ریزش مو ترس دارند برخی از ویتامین ها برای رشد مو در مردان مفید است. ویتامین های مختلف می تواند تاثیر مستقیم یا غیر مستقیم در رشد مو داشته باشد. این مهم است که توجه داشته باشید که رشد مو زمانی با تامین ویتامین انجام می شود که شما از کمبود ویتامین های ضروری رنج می برید در حال حاضر، چیز دیگری که باید در ذهن داشته باشیم این است که در برخی موارد، ویتامین ها قادر نخواهد بود بیماری ریزش مو را درمان کند.
ویتامین A
ویتامین B
ویتامین C
ویتامین E
سیر تازه

ویتامین A
این ویتامین برای تولید سالم سبوم ( یک مرطوب کننده طبیعی پوست ) ضروری است و کمبود ویتامین A می تواند سبب خشکی پوست سر و فولیکول های مو شود. هر دو از این مشکلات می تواند به نازک شدن مو منجر شود. در حال حاضر، مصرف بیش از حد ویتامین A در واقع می تواند برای مو و سلامت شما به طور کلی بسیار بد باشد. مواد غذایی که حاوی بتا کاروتن ( که در زمان مورد نیاز به ویتامین A تبدیل می شود) به طور کامل در مصرف ایمن هستند بنابراین خوردن بسیاری از سیب زمینی شیرین و سبزیجات برگ دار، بدون نگرانی از افزایش مصرف، سبب تامین ویتامین A می شود هنگامی مکمل مصرف می کنید مراقب باشید بسیاری از مولتی ویتامین ها حاوی مقدار زیادی ویتامین A هستند و مصرف طولانی مدت می تواند باعث مقادیر سمی ویتامین A در بدن شود و رشد مو را مهار کند.

ویتامین B
ویتامین B در شامپوها و یا دیگر محصولات مراقبت از مو هیچ تاثیری برای موها ندارد لذا تمام کسانی که شامپو گران قیمت با این ادعا که شامل ویتامین B برای موهای سالم می باشد می خرند به عبارت ساده، بی ارزش است. ویتامین B اعمال شده به صورت خارجی عمدتاً بی ارزش است مصرف مکمل های خوراکی این ویتامین می تواند مزایای فوق العاده ای داشته باشد.

ویتامین C
این ویتامین نقش مهمی در سنتز کلاژن دارد و بدون کلاژن مو نمی تواند وجود داشته باشد. بهترین راه تامین ویتامین C از طریق منابع غذایی طبیعی مانند ( میوه های خانواده مرکبات، سبزیجات برگ سبز، فلفل شیرین، گوجه فرنگی و انواع توت ها ) می باشد.

ویتامین  E
باز هم، درست مانند بسیاری از مواد مغذی دیگر، ویتامین E هیچ تاثیر مستقیم بر رشد مو ندارد با این حال، مشخص شده که برای افزایش گردش خون در تمام مناطق بدن از جمله پوست سر موثر است و می تواند به موهای شما در جذب مواد مغذی ضروری و مواد معدنی کمک کند منابع غذایی خوب ویتامینE  شامل ( کیوی، آووکادو، انبه و کره بادام زمینی ) است مقادیر بسیار بالایی از ویتامین  Eمی تواند سمی و به از دست دادن مو کمک می کند شما باید هر گونه مکمل های ویتامین E را با مراقبت مصرف کنید.

سیر تازه
سیر خواص ضد باکتری و ضد قارچ دارد آلیسین، ماده فعال موجود در سیر تازه، می تواند تحویل مواد مغذی به پوست را افزایش دهد. بسیاری از کارشناسان تغذیه مردم را توصیه به مصرف روزانه حداقل ۲ – ۱ حبه از سیر تازه می کنند. فقط به یاد داشته باشید که پردازش و یا سیر پخته شده بسیاری از خواص اصلی خود را از دست می دهد.
نکته ها: مصرف بیش از حد ویتامین A می تواند موجب ریزش مو شود
ویتامین B یکی از مهم ترین ویتامین ها برای رشد مو است.
ویتامین C بهترین اثر را زمانی که از طریق رژیم غذایی به دست آمده باشد دارد.
مصرف بیش از حد ویتامین E سمی است و می تواند موجب ریزش مو شود. ولی برای رشد پوست و موی سالم ضروری است.
خوردن سیر تازه ( فرآوری نشده و نپخته ) به طور روزانه می تواند بسیاری از بیماری های پوستی را درمان و سبب بهبود سلامت پوست سر و مو می شود.
در نهایت، شما باید درک کنید که ویتامین ها به تنهایی از ریزش مو جلوگیری نمی کند. ترکیبی از یک رژیم غذایی سالم، کاهش استرس، ورزش و مراقبت از مو همه باید در مبارزه با ریزش مو استفاده می شود.

+ There are no comments

Add yours