اقدامات اولیه برای راه اندازی فست فود


اقدامات اولیه برای راه اندازی فست فود

برای راه انداری فست فود ابتدا به ساکن باید سه نوع بررسی ذیل به ترتیب صورت پذیرد:

  • بررسی بازار

در هر عمل تجاری که ماحصل آن انتفا می باشد،مارکتینگ نقشی بس پر رنگ را بازی می کند.با توجه به بررسی های به عمل آمده توسط گروه iranhfc قریب به ۶۶% از افرادی که قصد راه اندازی یک فست فود را دارند به این مهم توجه کافی نداشته و سرمایه خود را در شرایط نامناسبی قرار می دهند. شما نمی توانید بدون توجه به خواسته های مشتریانتان اقدام به راه اندازی فست فود نمایید، زیرا هر چقدر هم که شما محصولات با کیفیتی تولید نمایید ولی مطابق میل و خواسته بازار هدف یا مشتریانتان نباشد بس کاری بیهوده و بی تاثیر است.

  • بررسی فنی

قطعا این مرحله باید توسط کارشناسان خبره بررسی و تجهیزات لازم به شما معرفی گردد.به عنوان مثال شما زمانی که وارد فست فودی می شوید که  کارشناسیهای لازم روی آیتمهای فنی آن صورت نگرفته باشد تجهیزات زیادی را خواهید دید که بدون استفاده در آن قرار دارد. یا سیستم تهویه که در اکثر فست فودهایی که بدون استفاده از کارشناسان خبره طراحی و تجهیز شده اند توان تخلیه بو و حرارت را ندارند و این مهم باعث اذیت و آزار مشتریان می گردد، به طوری که برخی از مشتریان از بوی بد مخصوصا بوی سرخ کردنی ها گله می کنند.

  • بررسی مالی

تعیین حجم سرمایه لازم در این امر بسیار حائز اهمیت می باشد.زیرا سرمایه کمتر از حد لازم شما را با مشکلات فراوانی در حین ورود به بازار روبرو می کند،وبلعکس سرمایه بیش از حد لازم نیز استهلاک منابع مالی را برای شما به ارمغان می آورد. اصولا بحث سرمایه گذاری در حوزه راه اندازی فست فود از اهمیت ویژه ای برخودار است و سهل انگاری در بررسی های دقیق در این حوزه بسیار مخاطره انگیز است.

گروه تخصصی راه اندازی فست فود و کافی شاپ iranhfc پیشرو و نو آور در طراحی و راه اندازی فست فود و کافی شاپ در کشور.

www.iranhfc.com

تهیه شده توسط گروه iranhfc

+ There are no comments

Add yours