اصول دلیوری در فست فود


اصول دلیوری در فست فود

یکی از کانالهای  فروش رستورانها مخصوصا فست فود ها ارسال غذا برای مشتریان می باشد که این عمل در فست فودها تحت عنوان دلیوری شناخته می شود. بی تردید مجموعه هایی که دارای سیستم دلیوری پیشرفته ای می باشند از اقبال گسترده ای در حوزه فروش برخوردار هستند.

برای داشتن سیستم دلیوری قوی و قابل اتکا فست فودها نیازمند موارد زیر می باشند:

  • بسته بندی مناسب که بتواند برای مدت زمان کافی غذا را در شرایط استاندارد نگه دارد، معمولا فست فودها از بسته بندی های کاغذی در این مهم استفاده می نمایند که در فصول سرد سال به دلیل عایق نبودن مناسب، غذاها با افت درجه حرارت که منجرب سرد شدن محصولات می شود هستند. که البته برای حل این مشکل می توان از صندوق های پیک موتوری که دارای سیستم گرمایشی هستند یا از کیسه های عایق حمل غذا  استفاده نمود.
  • سیستم حمل مناسب که در کشور بیشتر از پیک موتوری استفاده می شود، البته مهمترین مشکل در این حوزه مدیریت پیک ها می باشد، که به نظر ما یکی از مهمترین مشکلات مدیریتی پیک ها در فست فود عدم وجود سیستم های حمایتی کافی از این قشر زحمت کش می باشد.
  • صندوق حمل غذای مناسب که گاها فلزی یا فایبر گلاس می باشد که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود است. البته پیشنهاد ما برای کسانی که خواهان برند شدن و یا ارئه سرویس های مناسب هستند تعویض سالیانه این صندوق ها به دلیل افت کیفی و ظاهری می باشد.
  • نرم افزار فروش جامع و مناسب برای ثبت غذاها، البته در کنار هر نرم افزار قدرتمندی نیاز به یک کارشناس و یا اپراتور هوشمند می باشد که بتواند با برنامه ریزی صحیح و جامع مدیریت سیستم دلیوری یا بیرون بر را انجام دهد.
  • پرسنل آموزش دیده که در فرایند راه اندازی فست فود توسط گروه IRANHFC آموزش های لازم را می بینند، تا بتوانند در ساعات شلوغی و استرس زا به نحو عالی از پس وظایف خود برآیند.
  • مسئول دلیوری که از هوش مناسب برخوردار بوده و مسلط به نقشه منطقه و آشنا با منوی فست فود باشد، قطعا آشنایی درست و کامل با منطقه می تواند ظرفیت استفاده از پیک ها را برای شما بالا برده و گاها دو فیش را به یک پیک داد
  • اعتقاد راسخ به مشتری مداری توسط صاحبان و سرمایه گذاران فست فود، شاید ما دقیقا نتوانیم در مورد غذای ارسال شده بعد از رسیدن به دست مشتری قضاوت نماییم ولی گاها برخی از مشتریان مسائلی را مطرح می نمایند که می تواند بازخورد صحیح و با ارزشی را به شما بدهد
  • حتما توجه ویژه ای به نظافت صندوق های پیک موتوری بنمایید
  • داخل صندوق پیک ها را همیشه کنترل کنید، زیرا گاها در کنار غذای مشتری بنزین زاپاس میگذارند که باعث بو گرفتن غذا می گردد.
  • از سیستم کد گذاری و شماره گذاری برای غذاهای ارسالی استفاده نمایید تا درصد خطای منابع انسانی کاهش یابد

با داشتن ملزومات بالا شما توان دلیوری کردن غذا را در شعاع تعریف شده خواهید داشت. اما اگر سیستم شما دارای نقص های فاحشی باشد تحت هیچ شرایطی متخصصین گروه راه اندازی فست فود و کافی شاپ به شما توصیه نمی کنند که از امکان فروش دلیوری استفاده نمایید. زیرا این اتفاق فقط به آبروی شما آسیب خواهد زد و جز بدنامی که قطعا به فروش سالن شما نیز سرایت خواهد نمود چیز دیگری به ارمغان نخواهد گذاشت.

یکی از خدمات ما در زمان راه اندازی فست فود بنای سیستم مناسب دلیوری با توجه به پارامترها و شاخص های طراحی شده توسط مهندس حسینی می باشد.